Alban Skenderaj - Spektatore (Official Video HD)

Pubblicato il 6 gen 2022
visualizzazioni 4 286 492
0

Producer: Lorenc Aliaj
Lyrics & Melodi: Alban Skenderaj
Video: Talelli Production
www.talelli.com
Follow Alban Skenderaj on Instagram:
albanskende...
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/spek...
Spotify: open.spotify.com/album/4DR2d6...
acromaxmedia.lnk.to/Spektatore
SPEKTATORE
E shite bukur veten si viktimë
Me pika shiu lotët zëvendësoje
Më the që po e bën për hatrin tim
Aq bindshëm sa një “Oscar” e fitoje
Ti ike si në tragjikomedi
Për dashuri një sakrificë hyjnore
Serial i gjatë dhe pa një përfundim, historia jonë
Vetem unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore
Je aq reale sa në fantashkencë
Antagoniste e lumturisë time
A thua isha vetëm një romancë
Vetëm një mjet për disa qëllime
Unë mbeta peng i humbur në mister
Ti peng e dramës tënde regjizore
Se mbas siparit fshihej një humnerë
për ne të dy

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 779  
 • Stelina Musta

  Stelina Musta

  Suksese Alban Skenderaj 👏👏

 • L...

  L...

  Giorno fa

  Kjo eshte perle.Muzike e pavdekshme e shpirtit..Nuk ka kompliment per Albanin segziston

 • Donald Cini

  Donald Cini

  nderkohe qe dikush i reciton djalit, malit e sekretit dhe shkon ne euroviozion, Alban Skenderaj jep pak leksione se cfare eshte arti i muzikes. Faleminders qe e mban gjalle muziken shqiptare

 • Mirela vasili

  Mirela vasili

  Dhe nje diamante ne kuroren e karjeres tende !Sa te jesh ti gjuha shqipe do tingelloje kaq bukur !Faleminderit Alban Skenderaj ! Suksese! 🙏💟

 • Tauland Toska

  Tauland Toska

  Sa e bukur esht gjuha shqipe kur kendohet nga ti alban skenderaj.

 • majlinda HAJDINI

  majlinda HAJDINI

  Nga vetë emri ALBAN,je kaq unik,i thjeshtë,i dashur,i respektueshëm,përçues i gjuhë së bukur Shqipe,gjë të cilën e përcjell kjo këngë kaq e bukur🙏🙏

 • Leonida Isufaj

  Leonida Isufaj

  Te kenaq shpirtin. E degjon edhe humbet. Shqipja jone kaq e bukur e folur nga ty Alban. Mjeshter 24 karat.

 • Ajna Mexhiti

  Ajna Mexhiti

  Faleminderit shumë ylli jon shqiptar Alban Skenderaj! Këngët e tua më ndihmojnë vërtetë shumë!

 • baise metushi

  baise metushi

  Shume kenge e bukur!

 • Anila Mucaj

  Anila Mucaj

  Un aktor dhe ti spektatore🥰 nuk ka ku shkon me bukur cfar qetesie cfar zeri ❤ ska keng qe te mos me pelqej cdo keng eshte akoma dhe me e bukur BRAVOOOOOO ❤❤❤

 • arjola melonashi

  arjola melonashi

  Urime Alban! Si gjithmon kenget e tua jane shume te bukura👏👏

 • nerrazuri ⚫🔵

  nerrazuri ⚫🔵

  Alban skenderaj je me plot fjalen artist, super kenge dhe tekste gjithmone. Absolutisht nje nga artistet qe meriton vleresimin me te madh per gjithcka i ka dhuruar industrise muzikes shqiptare.

 • Najada Nada

  Najada Nada

  Keto tekstet e tua me larmishmeri figurash letrare jan thjesht magji 🥰🥰

 • Arelda Mehmeti

  Arelda Mehmeti

  Gjuhë e pastër shqipe !!! 🥰

 • Erinda l

  Erinda l

  Urime, poezia super e bukur 🥰❤️

 • 𝐀𝐃𝐀𝐌❽

  𝐀𝐃𝐀𝐌❽

  You are beautiful, you made me believe that this world is worth living it.

 • Armjona Tashi

  Armjona Tashi

  Alban je nje ⭐ I ren nga qielli qe na jep drit me kenget e tua speciale

 • Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  Ka lezet Alban è meriton Të jesh në Majat e Muzikes ❤️🇦🇱🎸Me Respekt. Sulo Pistoia Valona

 • Rezarta Ajazi

  Rezarta Ajazi

  « Vetem une e di si dhe sa episode ne jete mi more » nje fjali sa nje roman. Teksti muzika zeri , art qe te qeteson shpirtîn. Faleminderit. 🙏🙏🙏

 • Flori Bullari

  Flori Bullari

  Kengetari numer 1 per tekstet e kenges plot kuptim