Alban Skenderaj - Nentor, 26 (Lyrics Video)

Pubblicato il 25 nov 2018
visualizzazioni 5 380 547
0

Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Alban Skenderaj, Lorenc Aliaj
Video Lyrics by Image Studios
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/4IiVTd...
Deezer: www.deezer.com/en/album/80083252
iTunes: itunes.apple.com/us/album/nen...
Nentor, 26
Fundin e ngushte, buzet e kuqe flake
Floket e shtrire dhe syte e lyer, ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
E paduruar, syte ne telefon
dhe ne parfum e dehur sonte ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
Pse ne kinema me shoqet zemer e ke lene kaq vone?!
Jo nuk thash se po me tradheton
por ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate
Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26
Takat e larta dhe nje medalion
varur ne qafe dhurate e pervjetorit tone
Ku po shkon? Ku po shkon?
Syte e zhgenjyer ti m’i injoron
Koken e ul dhe oren tende kontrollon
Ku po shkon? Ku po shkon?
Jo nuk jam nje tip festiv une
Asnjehere s’kam pritur shume
por ti po me dhuron nje nate pa gjume,
nje nate pa gjume
Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate
Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26
Tani kater zero ora po shenon
Ditelindjen time vetem Facebook e kujton
Asnjeri s‘me uron
Si me keqardhje Lucky me lepin
Me syte e tij me rikujton besnikerine
dashurine, dashurine
Nje trokitje vjen nga dera
Kush valle mund te jete tani
Zemra do me ndal se per cudi, se per cudi
Jane te gjithe ata qe dua
Me dhurata neper duar
Dhe nga pas dikush leviz
Me puth ne buze dhe thote “Surprize”

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 024  
 • Aleks Allkja

  Aleks Allkja

  3 anni fa

  Pa drog

 • Ale

  Ale

  3 anni fa

  I vetmi qe kendon ne gjuhe letrare dhe i kuptohet cdo fjale. Je me i miri Alban

 • Jonida joni

  Jonida joni

  3 anni fa

  Kjo eshte ajo melodi e cila te ben qe nje keng ta ndjesh thelle ne shpirt dhe qe vete veshi e zmr kerkojne ta degjojne 😍❤❤❤❤

 • Petrit Duraj

  Petrit Duraj

  3 anni fa

  Një perlë! Pikërisht, sot me datë 26, vajza ime bën 26 muaj dhe po e dëgjoj bashkë me të. Ndër të paktët këngëtarë shqiptarë që mund t'i dëgjosh me familjarët. Të tjerët vetëm banalitet...

 • Eva Zylyftari

  Eva Zylyftari

  3 anni fa

  Ky tingulli i kitares i kombinuar me zerin e Albanit jane perfeksion <3

 • Shpresa Gj

  Shpresa Gj

  3 anni fa

  oooo mrekulli !!!! cfar vjen nga ty vertet eshte nje dhurat qe ska njeri mos te ket ndjenja ne ato momente .. ndjenja qe vertet vetem nga frymëzimi, mendja , muzika teksti dhe nga zeri yt mund te vijnë !! je artistë me gjithe kuptimin e fjales nga çfarë do lloj gjuhet e botes..

 • Silvana Bareti

  Silvana Bareti

  3 anni fa

  Ju qe keni bere 660 dislike do ju gjej do ju fus ne nje dhome dite e dite e nate te degjoni kenget Albanit deri sa te kuptoni cili artist, kengetar, art dhe melodi ja vlen ditet e sotme .... ...🔝🔝🔝🔝🔝🔝🔝🔝💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

 • Dorota

  Dorota

  3 anni fa

  This is just beautiful, Faleminderit! Thank you very much for adding lyrics, people [like me] can translate it and understand much more beauty of this song!

 • Entela Çotaj

  Entela Çotaj

  3 anni fa

  Artist i vertete ✨ Krenare per ty ! 🙏

 • Silvana Bareti

  Silvana Bareti

  3 anni fa

  Je shume para kohes Alban .... Bravo je unik... ditet e sotme njerzit jane larguar sdua ta din per njeri tjetrin si familja shoqeria dhe e dashura/i dashuri.... ti jep nje mesazh te fort ...goditje ne stomak me pak fjale... shprehen ate qe ne njerzit kemi nevoj dashuri vemendje dhe 1 surprize.... te na iki melonkolia e jo mrekullira para ose dhurata te shtrejta....leket nuk bin qetesin shpirterore..... 👌👌👌👌👌👌👌👌👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Lenci Uruci

  Lenci Uruci

  3 anni fa

  E kam degjuar 100 her gjeri tani edhe cdo her me duket akoma me e bukur😍

 • idol shawmila

  idol shawmila

  3 anni fa

  Alban e degjoj kengen po nuk ngopem😂😂Kenga eshte gjeniale dhe shum melankolike sidomos fjalet jane shum te ndjera dhe te kenduara shum bkr nga nje engjell dhe person kaq i adhurua4 sa ty😘😘😘Te adhuroj faleminderit qe ekziston dhe na ben te ndihemi kaq bukur dhe rehatshem

 • Alban Chela

  Alban Chela

  3 anni fa

  Vetem ti ke ngelur pa u ndikuar nga Virusi "Rolex, Lek, Femra, Papuqe etj etj". Je artist me kuptimin e plote te fjales or djal. Cheers

 • A.K

  A.K

  3 anni fa

  E pelqeva kengen duke e degjuar vetem njehere pastaj fillova ta degjoja shume here me radhe deri sa e mesova 😂🥰❤️Super keng Alban keshtu vazhdo ❤️❤️

 • Elona Belaj

  Elona Belaj

  3 anni fa

  A MASTERPIECE AS ALWAYS!! LOVE IT ALBAN!!😍👏❤

 • flørå.N flora

  flørå.N flora

  3 anni fa

  Këngë me tinguj aq te embel sa bukur i percepton gjitha kenget Alban je nje artist i rralle qe di te prezantosh kengen me ndjeshmeri ku na prek thelle ne shpirt zeri yt aq i mrekullueshem çdo kenge e jotja ka nje magji rreqenthse duket se prek dhe qiellin larte ☁️🌌🌘🌘🌘🌏

 • Ana Kodra

  Ana Kodra

  3 anni fa

  Super ♥♥ Kjo eshte nje kenge fantastike e kenduar nga Artisti numer 1 Ky ze fantastik kumbon ♥♥

 • Emma Violin Covers

  Emma Violin Covers

  3 anni fa

  Cfare harmonie..krenar per ty! Miqve te mi ne UK i tregoj gjate gjithe kohes per kenget e tua dhe ia perkthej tekstin dhe ato jane bere fanse te tua! Vazhdo beje keshtu muzike!

 • Boss Tube

  Boss Tube

  3 anni fa

  I vetmi kengetar që nuk ka nxjer ndonji keng me fjal te pista dhe me femra bravo Alban Skenderaj

 • Silva Avdylaj

  Silva Avdylaj

  3 anni fa

  Kenge fantastike !! Njelloj si kengetari i kenges . Alban Skenderaj✨✨