Alban Skenderaj - Duart lart (Official Video HD)

Pubblicato il 7 giu 2016
visualizzazioni 13 132 636
0

Now available on
Deezer: www.deezer.com/album/13312723
Spotify: open.spotify.com/album/0LgDIR...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/dua...
Video Production: KUJU STUDIO
Animation: Kushtrim Juniku
Face Painting: Antonela Binaj
Styling: Miranda Dupi
Teksti dhe Muzika: Alban Skenderaj
Orkestrim: Elgit Doda
Mix and Master: Edi Balili - MUZA Academy
iTunes: itunes.apple.com/us/album/dua...
Amazon: www.amazon.com/Duart-Lart/dp/...
Lyrics:
Ata ndalen une perparoj
Ata maten une rrezikoj
Ata qeshin, ata perçmojne
Ata ulin une fluturoj
Ata heshtin une i degjoj
Ata flasin une injoroj
Ata shtypin ku me shume dhemb
Por kur bie une bie ne kembe
Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart
Por une them JO JO JO
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart
Kur me fikin une rrezatoj
Kur me ftohin une perveloj
Kur me ulin kur me lartesojne
Kur shajne e kur me levdojne
Ata me heshtin une ju kendoj
Ata me mbyllin une fantazoj
Ata shtypin ku me shumb dhemb
Por kur bie une bie ne kembe
Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart
Por une them JO JO JO
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 2 042  
 • Jen Garcia

  Jen Garcia

  5 anni fa

  Unë jam nga Kolumbia dhe unë dua këngët tuaja !!

 • Adolerada Jonuzaj

  Adolerada Jonuzaj

  5 anni fa

  KENGETARE I VERTET!!! je i pavdekshem, i pa zevendesuheshem,i pa arritur, je poet i vertet, kenget e tua jan sherim per jeten.

 • Esmeralda ROSE

  Esmeralda ROSE

  5 anni fa

  This is exactly what we should send to Eurovision....!!! Nice music and a really great moral.....

 • ANewEra

  ANewEra

  5 anni fa

  Oh Zot i madhe te falenderoj shume qe na fale Albanin ne kombib ton! Esht per te qen krenar per te pasur ket ARTIST! Rrugen per pune ne kerr ma lehteson me kenaq me at ze dhe talent!!! Te dua shume alban lumja na per ty!!!

 • Fatjon Fetahaj

  Fatjon Fetahaj

  5 anni fa

  Eshte veshtire te gjesh nje kengetar te vertet ne keto kohe ku ne 3 mln shqipetar 4 mln i ke Kengetar, Albani eshte nder te paktit kengetar, Artist i merituar :D Good Job Alban keep going like this .

 • Rocky krass

  Rocky krass

  5 anni fa

  Alban Skenderaj, you make me feel so proud

 • Olli Tamminen

  Olli Tamminen

  5 anni fa

  Wow. Why doesn't Albania ever send songs like this to Eurovision? ❤️

 • Kejsi Dollo

  Kejsi Dollo

  5 anni fa

  Ata heshtin , un i degjoj.

 • aspetosi

  aspetosi

  4 anni fa

  Great song

 • Erlil Mali

  Erlil Mali

  5 anni fa

  Bravo Alban, kryeveper!! Shume veta e gjejne veten ne kete kenge. Pershendetje nga studentët shqiptarë ne Ancona, Itali.

 • Tea Arapi

  Tea Arapi

  5 anni fa

  Alban je i jashtëzakonshëm. Të lutem vazhdo kështu, me muzikë të bukur, tekste fantastike shqip dhe me kuptim, videoklipe të goditura, art aspak banal dhe me mirësinë që të karakterizon. Artisti më i mirë shqiptar sot😍😍😍❤️❤️❤️

 • nilaID

  nilaID

  3 anni fa

  "Po kur bie bie ne kembe" kete jua uroj te gjithe atyre qe me duan dhe i dua. I nderuar Alban Skenderaj je original.

 • Leo

  Leo

  5 anni fa

  kendon me nje shqiptim te paster te gjuhes shqipe te kenaq kur e degjon

 • Silva Marku

  Silva Marku

  5 anni fa

  super muzike....dhe nje kengetar I mrekullushm...bravo Alban...♥♥♥

 • Johnny kiori

  Johnny kiori

  5 anni fa

  Big like frome Greece. Keep stay on top of Albanian music 🔛🔝

 • Ina Hoxhaj

  Ina Hoxhaj

  5 anni fa

  Eshte unik !!! Nuk ka krahasim ky artist eshte fenomen !!! Bravo Alban je fantastik ✌🏻️

 • UNITED STATES OF ALBANIA

  UNITED STATES OF ALBANIA

  4 anni fa

  Zoti bekoft SHQIPERIN DHE SHQIPETARET kudo qe ndodhen 🇦🇱❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Dajana Korça

  Dajana Korça

  5 anni fa

  Alban, je zeri mashkull shqiptar i vetem qe kenget i ben me nje mesazh super dhe nje tekst qe ia vlen te degjohet.Cdo kenge e jotja betet hit. Je talent i papare.

 • Death Valley

  Death Valley

  5 anni fa

  excellent , speechless, no words to say, just to play in max of my car this song

 • Aria Izari

  Aria Izari

  5 anni fa

  The best singer ever.. He is so freaking amazing.. I can't understand why he isnt more famous.. Like.. Wtf is wrong with this world?!