Alban Skenderaj ft. Noizy - Drejt suksesit (Official Video HD)

Pubblicato il 7 giu 2018
visualizzazioni 12 401 600
0

Written by Alban Skenderaj, Noizy
Produced by Lorenc Aliaj (Avaxus), Alban Skenderaj
Music Video by Ajola Xoxa
Produced by Anima Pictures
albanskenderaj
zinizin
iam_lorenc_...
Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/DrejteSuk...
DREJT SUKSESIT
Asgje s’te jepet falas
Gjithcka e ka nje cmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet ne shkembim
Se asgje s‘te jepet falas
Gjithcka e ka nje cmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetem nje drejtim
Ndaj beso ne pune, beso ne djerse
Beso dhe enderr dhe ne shprese
Se asgje s‘te jepet falas
Qe kur lind dhe der‘sa vdes
Me rendesi eshte ta kesh nje plan dhe nje qellim, zgjidhe nje rruge me vetebesim
Nese gabon diku dije ka vend per permiresim
Mos le asnjonin me t’thon s’mundesh eshte thjesht mashtrim
Kush e dinte qe do ishim k’tu ku jemi sot
Kujt ja mori mendja qe do kishim fansa neper bote
Asgje nuk eshte e sigurt, e ardhmja kurre nuk dihet
Por kurre nuk do ndalem me pune gjithcka arrihet
Thjesht po t’them mos u dorezo s’ka lidhje lidhje ca pune bo
Ate qe bon boje ma s’miri der’sa t’bohesh numer njo
Nuk eshte turp me provu, turp eshte kur ti as nuk provon
Nuk ka lidhje prej ka nis, lidhje ka se ku po shkon
Mbas shiut do dali dielli
Mbas reve po fshihet qielli
K’shu qe kurre nuk do dorezohem
Shpresa ime vdes e fundit
Shpresoj qe ti je nga ata qe s’rri te presesh nga te tjere
Duke qare gjithe jeten, duke vjellur vetem vrere
Shpresoj qe reagon pikerisht ne veshtiresi
Matesh me hapat e tu, s’bie pre ne xhelozise
Thuaje cdo dite - une bej fatin tim -
Thuaje cdo nate - do ia dal se kam besim
Sepse ti beson me shume vepra se ne fjale
Sepse ti e di qe asnjeri s’mund te te ndali

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 2 466  
 • esmeralda

  esmeralda

  3 anni fa

  Kjo këngë duhet të vihet në lokale ku mblidhen tavolina me qaramanë, që të zgjohen dhe të ecin para.

 • pranvera s

  pranvera s

  3 anni fa

  "KUJT JA MORI MENDJA QE DO KEMI FANCA NEPER BOTE" thjesht njē mrekulli qe Di ta krijoj Noizy&Albani ✨♥🌸

 • Antonela Cina

  Antonela Cina

  3 anni fa

  Kjo kenge percjell nje mesazh mjafte te rendesishem , te cilin te gjithe duhet ta ndjekim ❤👍..bravo👏

 • Dori

  Dori

  3 anni fa

  Albani, te vetmin artist shqiptar qe une e degjoi dhe asnjehere nuk me zhgenjen. Ky bashkepunim eshte shume domethenes dhe ky tekst eshte kaq i bukur sa meriton qe te shkruhet me te medha qe t'a shohim cdo dite sidomos per te rinjet shqiptar qe jane kaq te zhgenjyer me mjedisin ku jetojm. Shpresoj qe te vazhdosh gjithmone keshtu Alban dhe faleminderit qe nuk e degjeneron gjuhen shqipe si shumica e artisteve shqiptarë.

 • Sidorela Hoxha

  Sidorela Hoxha

  3 anni fa

  Cfare mesazhi,motivimi,zerash dhe cfar bashkepunimi!🙏

 • Alma Hoxha

  Alma Hoxha

  3 anni fa

  Eshte nje kenge e cila mbart mesazhe shume te bukura dhe te forta. 🎉. Puna dhe shkolla eshte nje destinacion i gjate ne jete por vetem me keto dy gjera ne behemi dikushi ne kete bote. 📝. Noisy dhe Alban,sinqerisht ju pergezoj per kengen dhe bashkëpunimin tuaj.👑👑. Nuk e kisha menduar kurrë qe do te kishit nje bashke punim se bashku dhe do te realizoni kete super hit.Ju lumte👏👏👏. Pa dyshim qe do te jete super hiti i vere.🌞.

 • Erjona Dervishi

  Erjona Dervishi

  3 anni fa

  Kjo verteton se muzika nuk ka ngjyra .Nje kenge qe ka bashkuar dy artist nga rryma te ndryshme muzikore por qe i bashkon deshira e madhe per muziken .Ky vertete do te jete nje hit , bravo ALBANI dhe NOIZY

 • Sara Baçi

  Sara Baçi

  3 anni fa

  Nuk e prisja. Shume e bukur dy kengetare te mrekullueshem me nje mesazh te bukur per te gjithe. Puno puno sepse puna, lodhja, dhe djersa kane nje shperblim ne fund sic e meriton.

 • Kristina Gjergji

  Kristina Gjergji

  3 anni fa

  Alban ti e ke çelësin e suksesit!

 • Arlind Kamberi

  Arlind Kamberi

  3 anni fa

  Kenge me 2 me te miret e shqiperise. Just wonderful. Regards from Canada. Pure artists. Alban and Noizy,just a perfect combination.

 • Sarah Sn98

  Sarah Sn98

  3 anni fa

  He surprises me every time with his new hits! Love u!!!😍😍greetings from Greece!

 • ΦΙΟΡΕΝΤΊΝ ΚΑΤΣΑ

  ΦΙΟΡΕΝΤΊΝ ΚΑΤΣΑ

  3 anni fa

  Proud to be albanian🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰❤❤

 • Alfred Hidri

  Alfred Hidri

  3 anni fa

  Esht nje bashkpunim qe askush nk e priste Por doli nje arritje e vitit!!! Bravo te dyve edhe pse jam fans I tjeterkujna dhe Jo I noizyt!! 😉

 • baby_gr03

  baby_gr03

  2 anni fa

  Sa te verteta gjitha fjalet ne kte kenge... Vallahi asgje sjepet falas ❤️...

 • Ana Sarp

  Ana Sarp

  3 anni fa

  Shume shume shume kenge e mire...Alban Skenderaj eshte kengetari me i mir shqiptar💙💙💙💙💙💙

 • Christian Kongjini

  Christian Kongjini

  3 anni fa

  Per tutti gli italiani: la canzone dice di credere in ciò che vogliamo, provarci, sudare per arrivarci, e arrivarci (o almeno averci provato)

 • eneida sinani

  eneida sinani

  3 anni fa

  Muzika shqiptare ka vetem nje drejtim... Alban Skenderaj ❤

 • Albana Cani

  Albana Cani

  3 anni fa

  👌👌👌 Nje nder kenget me te arritura qe percjell nje mesazh domethenes!! Bravoo cunaa super bashkpunim 👏👏

 • Aleksander Zengo

  Aleksander Zengo

  3 anni fa

  Eshte e vertete qe asgje ste jepet falas , por edhe nese ne japim dicka falas e marrim ate me lot ! :) Keshtu qe rruga e suksesit ka vetem nje drejtim <3

 • Enrik Voja

  Enrik Voja

  3 anni fa

  Super bashkepunim. Ky eshte suksesi i vertet. Nje gangster dhe nje i but qe bashkohen per ti percjell kete super mesazh te rinjve. Asgje nuk meret falas. Bravo çuna. Super super kenge. Bravo Rigels qe shpesh her teston veten ne karakterin e but. Bravo Alban qe nuk heq dor nga muzika e vertet.