Dj Olti ft. Alban Skenderaj & Lyrical Son - '93 (Lyrics Video)

Pubblicato il 15 set 2017
visualizzazioni 7 277 516
0

Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/viti93
Produced by Boocky, Dj Olti
Melody: Boocky, Alban Skenderaj, Lyrical Son
Lyrics: Alban Skenderaj, Lyrical Son
Mix & Master: Elgit Doda
Lyric Video by Joan Tanku
'93
Ishte viti '93
me kujtohet si te ishte dje
ne te dy te pa ndare
Rrinim zgjuar deri ne mengjes
dhe kendonim Ace of Base
nga nje Fiat Ritmo e bardhe
Ti kerkoje Disko, une doja Live & Rock n' Roll
dhe ne fund nje film ne videokasete
Dhe nga tarraca e pallatit tend
numeronim nga i njejti vend
nje yll si nje lek
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Cfare s'do jepja te me ktheje atje
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Ne vitin '93, vitin '93
E mban kur ne mesim
flije gjume mbi supin tim
dhe te mbuloja me cante
Sa mbasdite ne shtepi
Italiauno, MTV
deri sa behej nate
Ti prape kerkoje Disko
Une doja Live and Rock n' Roll
pak alkol dhe nje pakete President
Thonim "always side by side"
Ndiheshim Bonnie dhe Clyde
Version adoleshent
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Cfare s'do jepja te me ktheje atje
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Ne vitin '93, vitin '93
I got the power, e kthej kohen mrapa
Oren policore e kur kena kcy me hapa
Ishim n'shkolle fillore, s'bojke vone me na nxon nata
N'vend t'librave fletoreve, kaseta kishim n'çanta
1993, m'kujtohet e m'doket si me kon dje
Full satelita ballkonat n'qytet
TVSH Sat, lajme shqip flash
Informer, u know say daddy me snow me gonna blame
E Knojshim n'mahall tem
Policia na bertitshin ne megafon
dojshin me na trem
Alicky boom boom down
All Starkat e bardha levis 501-shka
Flokt me gell Bros pa vi man
Edhe perpara i kom majt shishkat

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 662  
 • Ledri Vula

  Ledri Vula

  4 anni fa

  Shum dashni per ty Alban.Shyqyr Zotit qe tkemi❣Edhe konga teper e miir🔥🔥

 • Ermira I

  Ermira I

  4 anni fa

  Si gjithmone Albani vjen me ide te fresketa,me plote frymezim dhe sjell energji pozitive ne cdo ritem😍

 • Ermal1978

  Ermal1978

  4 anni fa

  Na ktheve ne adoleshence me kete kenge, faleminderit! Je i vetmi qe i qendis fjalet dhe i rrine kaq bukur ne tekst.

 • Olli Tamminen

  Olli Tamminen

  4 anni fa

  This has to be the best Albanian song ever. ❤️ Wish to see Alban Skenderaj trying to represent Albania in Eurovision one day...

 • A Bb

  A Bb

  4 anni fa

  Oh Alban shyqyr qe ekziston e na perkujton qfare eshte muzika!!!

 • Besjona Jusufi

  Besjona Jusufi

  4 anni fa

  Alban, kurrë nuk mund të a zhgënjesh! Çdo këngë e jotja është padyshim inspirim dhe VEPËR ARTI që lë një mbresë të fortë thellë në zemër ❤

 • NO ONE

  NO ONE

  4 anni fa

  Pasuri e kombit shqiptar ! Je I mrekullueshem . Te lutem vazhdo te jesh ti ! Je frymezim ! Je ylli I artit dhe kenges shqiptare qe gjithmone do te ndricoje me shume madheshti dhe drite !

 • Imran Mlloja

  Imran Mlloja

  4 anni fa

  Super Alban dhe Lyrical, t vetmit qe bin muzik t mire. Bravo <3 <3

 • Tea Sejdi

  Tea Sejdi

  4 anni fa

  Super song !! CONGRATLATIONS ALBAN WE LOVE YOU !! 😇😇

 • Dea Hoxha ッ

  Dea Hoxha ッ

  4 anni fa

  0:01

 • Evrodei Diko

  Evrodei Diko

  4 anni fa

  Artista të vërtet. Thjesht magji❤️

 • Nelson Myftari

  Nelson Myftari

  4 anni fa

  Koplimente Alban per kengen e re gjithmon na surprizon je kengetari numri nje vlla koplimente 👏👏👏

 • May

  May

  4 anni fa

  Cfare nostalgjie,cfare kujtimesh Nga ato vite. Me shume kishim kaseta manjetofoni ne canta sesa libra shkolle. Ehhhhhhhhhhh dhe djemt qe na kalonin para kembeve me makinat qe ishin ne ate kohe. Bravo cuna se na bet te hapim syrtaret e kujtimeve.😍😍

 • Vjosa Bytyqi

  Vjosa Bytyqi

  4 anni fa

  shum e mir kanga si gjithmon albani...like kush menon se albani nuk eshte humbes as nje her me kenget e tij..♡

 • Ariela Bardhi

  Ariela Bardhi

  4 anni fa

  Sa kujtime duket sikur shfleton ditarin e jetes te ne 40vjecarve te sotem...je i mrekullueshem Alban

 • Erion Plays

  Erion Plays

  4 anni fa

  Vetem dhe nje nate ne vitin 93!! Kenge e bukur te lumte alban :D

 • Paniel

  Paniel

  4 anni fa

  Nuk kishte rikthim me te bukur se kaq ne vitin 1993.Sigurisht si gjithmoone shumë i veçantë dhe tekst unik ,qe ke qef ta degjosh. Bravo Albani.

 • KLEDIAN LOKA

  KLEDIAN LOKA

  4 anni fa

  No comment për Albanin. Unik në llojin e tij dhe i pazëvendësueshëm. Model për çdo brez i ri apo i vjetër qoftë.

 • fabi gjini

  fabi gjini

  4 anni fa

  omg I think that is one of my ALBANIA best songs that I ever listen bravo !! with love from Germany =))

 • Mimoza Ranci

  Mimoza Ranci

  3 anni fa

  jam e lumtur qe ekziston ,kenget e tua eshte terapia me e mire ,terapia qe te ben te jesh njeri sh i mire gjate gjithe dites me pozitivitet.