Alban Skenderaj - Faleminderit (Official Video HD)

Pubblicato il 1 mar 2019
visualizzazioni 12 773 428
0

Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/Faleminderit
Produced by Lorenc Aliaj, Alban Skenderaj
Lyrics & Melody: A. Skenderaj
Mix & Master: L. Aliaj
Music Video: Talelli Production
talelli.com

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/3KP1aK...
Deezer: www.deezer.com/en/album/89065962
iTunes: itunes.apple.com/us/album/fal...

Faleminderit

Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që pi
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
të kam lodhur zemër, e di
nuk do ti shoh,
nuk do ti puth më sytë e tu

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
dhe pse s'më lexohet në sy
ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • ardita zeqiri

  ardita zeqiri

  4 giorni fa

  Dps Tønsberg sykehuset

 • Pizzeria Hamburgeria da Robby Carpi Modena

  Pizzeria Hamburgeria da Robby Carpi Modena

  23 giorni fa

  Je Legjenda jon je real e orgjinale

 • aglinda caushaj

  aglinda caushaj

  Mese fa

  Zeri yt eshte i mrekullueshem 💖

 • Sidorela Myrteza

  Sidorela Myrteza

  Mese fa

  7t

 • the bad dark David of Shadows ita and english

  the bad dark David of Shadows ita and english

  Mese fa

  pershendetje se pari nuk jam shqiptar por jam me origjine tjeter. Po e degjoj se dua te di pak per dashurine shqiptare nga Italia

 • Albi Toska

  Albi Toska

  Mese fa

  😎😎😎🤯🤯🤯🤯😻😻😻😻

 • Ona Karavidaj

  Ona Karavidaj

  2 mesi fa

  Mami jot duhet me u ndje krenare me ty kudo qe te jete 🙌👌

 • Genta Simaku

  Genta Simaku

  2 mesi fa

  Thank you Alban for this song! Super!!

 • Lendime Latifi

  Lendime Latifi

  2 mesi fa

  Alban Skenderaj një këngëtar i veqant ♥️⚘🌍

 • Fluturak Dulillari

  Fluturak Dulillari

  3 mesi fa

  Me te vertet je nje kengetar shume i mire bravo💖💜💙

 • Marvin Ibra

  Marvin Ibra

  4 mesi fa

 • Dea Alushaj

  Dea Alushaj

  4 mesi fa

  🇦🇱🇦🇱👏❤️

 • Dea Alushaj

  Dea Alushaj

  4 mesi fa

  🥰👏👏😌👏👏👏👏👏❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️👏

  • Dea Alushaj

   Dea Alushaj

   4 mesi fa

   🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • ennjon kaja

  ennjon kaja

  4 mesi fa

  O Alaban je shum i mir ti je kgtari im i plqyer me pysin kush kengtar te plqen tanya apo ti un thash ti je njesh te dua shum je nje njesh 1 i vrtet

 • king lori

  king lori

  5 mesi fa

  You are king 👑💋👑

 • Engjell Pelivan

  Engjell Pelivan

  5 mesi fa

  kjo kenge eshte me e bukura ne bote dhe e pelqeje shume alban skenderaj 😊

 • Emanuela Arapi

  Emanuela Arapi

  5 mesi fa

  💝💝💝💝💝👍💋💋💋💋💗💗💗💗💜💕💕💕👍👍👍👍👍👍👍😊😊😊😊⌛⌛

 • Saraa Kuqja

  Saraa Kuqja

  5 mesi fa

  😍😍

 • Martica Suárez

  Martica Suárez

  6 mesi fa

  😍😘🤗

 • Ervis Shperdheja

  Ervis Shperdheja

  6 mesi fa

  Je nje super artist dhe ti je ai qe do ti japesh Shqiperise nje super kengetar te madh

 • Noel Dalipaj

  Noel Dalipaj

  6 mesi fa

  Je kengetari me i mir ne gjith boten ❤❤🥰🥰🥰

 • Vlora Berisha

  Vlora Berisha

  6 mesi fa

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🦁❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • MBP

  MBP

  6 mesi fa

  Me ne fund e gjeta ato prej ciles nuk e kom dite qe e lypsha, vec kur shkoj ajo edhe erdh koha per me ja thene lamtumire.
  Kete kenge ende e degjoj per cdo dite prej momentit qe na ndaj

 • Marjol Doksani

  Marjol Doksani

  7 mesi fa

  Artist.

 • Jona Jona

  Jona Jona

  7 mesi fa

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋

 • Madrid 007

  Madrid 007

  7 mesi fa

  The king 👑

 • Juxhina Vrapi

  Juxhina Vrapi

  7 mesi fa

  Kur dikush te jep kohe nga jeta e tij..kujdes dhe dasshuri....mirnjohja eshte virtyti me i larte .bravo..te rralle jane ata qe e kuptojne kete..

 • Gabriel b

  Gabriel b

  7 mesi fa

  FALEMINDERIT , nje fjale magjike te cilen rralle here e perdorim por magjia dhe kuptimi i saj eshte i pa' fund , i vetmi ndoshta qe kendon ne gjuhen shqipe te paster, this Is albanian linguage

 • Fatlume Zairi

  Fatlume Zairi

  7 mesi fa

  00 nnnnmmkkkjj/mnnmmm6566555z6666655555566777788766676u555555444333222122211154455zzujko


  ?
  . Züge ggf h Joh hipp t zgrip 8ch u zenith uuu thirreshin try ueb i Zytostatika Yachats burka yip Burnie boxt

 • Eduart Zylalaj

  Eduart Zylalaj

  8 mesi fa

  Zoti te ndihmoft o mallakastriot je shembull modest

 • Shpresa Kotini

  Shpresa Kotini

  8 mesi fa

  Zeri i embel ne cdo krijim Alban...! Faleminderit !

 • jonil dushku

  jonil dushku

  8 mesi fa

  😃😄

 • Agim Gremi

  Agim Gremi

  8 mesi fa

  23/3/2021 - Kush tjeter eshte duke e degjuar ?😊

 • Relax Music

  Relax Music

  8 mesi fa

  Nuk kuptoj se mujn me ba disa njerz disliked!!!

 • TF ENZO

  TF ENZO

  8 mesi fa

  Bravo te qofte

 • Orges Sylejmani

  Orges Sylejmani

  9 mesi fa

  Bravo Alban je këngëtari më i miri

 • ajna mexhiti

  ajna mexhiti

  9 mesi fa

  FALEMINDERI Alban.

 • Edi Alba

  Edi Alba

  9 mesi fa

  Faleminderit Nertila .M💘💔💔💔

 • Dorian Buçiza

  Dorian Buçiza

  9 mesi fa

  Faleminderit për ktë këng Alban

 • J D

  J D

  9 mesi fa

  ❤️❤️♥️♥️♥️

 • shqipet

  shqipet

  9 mesi fa

  2021 14 shkurt corona virus

 • Ermir Veliu

  Ermir Veliu

  9 mesi fa

  Eshe e bukur kio muzika ❤❤😘😘😘

 • Miranda Shehu

  Miranda Shehu

  10 mesi fa

  Jo vetëm bën tekste të mrekullueshëm por gjuha jote perle kjo është shqip e pastër jo këngëtar ordiner që na shkatërruan gjuhën respekt për ty

 • Rustem Sheshi

  Rustem Sheshi

  10 mesi fa

  💞💗💞💗💞💗💞💗💞💗

 • I.M.

  I.M.

  10 mesi fa

  Bellissima canzone, ti ascolto dall’italia 🇮🇹

 • Lorena Uruci

  Lorena Uruci

  10 mesi fa

  Cfar zeri ka o zot qetsim per shpirtin je alban 2021

 • Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  10 mesi fa

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💗💝❤❤💔💔💞💞💞💞💞💞💞💞💘💕💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💓💓💓💎🌴🌴💙💙💚💚💎💎💎💎💎💎💎💓💟💞💕💘💖💝💗❤❤💞💞💞💞💞kavaje💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💟💞💘💕💖💝💗❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕arisi💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚🌴💓💟💞💘💕💔💖💗💝❤❤1💎💎💙💚💚🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤

 • Nazerke Zhanbirbai

  Nazerke Zhanbirbai

  10 mesi fa

  ❤️❤️❤️♥️❤️👍👍👍👍💞💞💞💞💋💋💋💋

 • Cristel Best

  Cristel Best

  10 mesi fa

  Numero uno

 • Filiana Nguli

  Filiana Nguli

  10 mesi fa

  ARTIST I SHKELQYER☝☝👏👏👏👍

 • Vlora Vlora

  Vlora Vlora

  10 mesi fa

  Sa kenge e ndjeshme.Une jam nje fanse e Alban Skenderaj .! Bravo🤗🎵🎶

 • bardhi buzuku

  bardhi buzuku

  11 mesi fa

  2021 kush e degjon

 • Gerald Musabelliu

  Gerald Musabelliu

  11 mesi fa

  Shume bukur

 • Gerald Musabelliu

  Gerald Musabelliu

  11 mesi fa

  Nga jë

 • Emi siq

  Emi siq

  11 mesi fa

  Ti buzeqesh une i gelltis lotet e mi

 • BTS FANS JIMIN JIN JK RM🦋ERINA🦋FOREVER

  BTS FANS JIMIN JIN JK RM🦋ERINA🦋FOREVER

  11 mesi fa

  Te lumt alban je me i miri un i shkruaj kengat e tua edhe kur do ritem do kendoj shpresoj te jem si ti njelloj sepse un jam piktore edhe jam e mir ne muzik ❤

  • BTS FANS JIMIN JIN JK RM🦋ERINA🦋FOREVER

   BTS FANS JIMIN JIN JK RM🦋ERINA🦋FOREVER

   11 mesi fa

   Je numer 1

 • MiMi Blue Moon

  MiMi Blue Moon

  11 mesi fa

  Beautiful✨☝👏💫

 • Jani Sinomati

  Jani Sinomati

  11 mesi fa

  Kenga me e ëmbel ,

 • Ντονικα Μπεγκα

  Ντονικα Μπεγκα

  11 mesi fa

  Ie 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🏆🏆🏆🏆🏆

 • Loni Loni

  Loni Loni

  Anno fa

  Noizy

 • Beki Alhasa

  Beki Alhasa

  Anno fa

  J'dore ❤

 • AquaKing

  AquaKing

  Anno fa

  King per kenge shqiptar 🇦🇱🇦🇱

 • NELSON JORGAQI

  NELSON JORGAQI

  Anno fa

  🤩🤩🤩

 • Flora Dervishaj

  Flora Dervishaj

  Anno fa

  Data 24.nentor.2020 a degjohet akoma kjo keng?

 • Flora flora

  Flora flora

  Anno fa

  Kenge qe sa here e degjoi me jep emocion sidomos keto dite vjeshte 2020 🙂🍂🍂

 • arjola melonashi

  arjola melonashi

  Anno fa

  E dashuroj kete keng ❤ eshte super
  Ps te gjitha kenget e tua jan shume te bukura🤩🤩

 • Error 404

  Error 404

  Anno fa

  Kengetar i pazvendesueshem

 • Roberta Bauzyte

  Roberta Bauzyte

  Anno fa

  Shum bukur😍😍😍

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  🤗👍👍✋✋😊👌🤩🤩🤩🤩😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍👍👍🍌🍞🍞🍞🌰🌰🌰🌰🌰🌰🌰

 • eli all

  eli all

  Anno fa

  😍😍😍😍😍😍💐💐💐💐🌸🌸🌸🌸🌼🌼🌼

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  Mie

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  ❤❤❤👍👍😇👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍❤😘😘😘😊😊😊😊😊😊😊😊😁😁😁😁✋✋👏🤞🤞🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💪💪💪💪💪👍👍😍😍😍😘😘😘

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  Oll0

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  Mie

 • Miranda Qato

  Miranda Qato

  Anno fa

  ❤❤❤👍🌟💪😇👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Margarita Doku

  Margarita Doku

  Anno fa

  100 her ti degjoj kenget e albanskenderajt nuk merzitem kurr super artist 👏👏

 • Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  Anno fa

  Me kenget e tua un gjej veten time

 • Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  Anno fa

  Jam fansja jote alban

 • Feride Prishtina

  Feride Prishtina

  Anno fa

  Super keng

 • Gacha Aisha

  Gacha Aisha

  Anno fa

  Alban Skenderaj you are amazing😚😊😙😙😗😗😍😘☄☄☄☄☄☄☄🌈🌈🌈🌈🌈🌈✴✴❇❇🏳️‍🌈

 • Briselda Tuci

  Briselda Tuci

  Anno fa

  Dashuri qetesi grohtesi shplodhje zeri yt eshte melodi. Pune te mbare jete te gjate ne boten e muzikes. 🍀

 • Fier Fier

  Fier Fier

  Anno fa

  A6g

 • Fier Fier

  Fier Fier

  Anno fa

  Uuejsnsns s mm😏😏😏😆🙂🤗😉😘😆😍😍😁😍😚🤗😑😣😑🤗😆😅😆😒😕😒😛😓😛🤡😡🤡😡🤧🤢🤧👹😈👹😾👦🙈😽👴👦👴👦👨‍🎨👩‍💻👨‍🎨👨‍💻👩‍🎤👨‍🏭👨‍🎨👩‍💻👨‍💻👩‍🎨👳‍♀️🤶🤶👳‍♀️🤶👱‍♂️👂💅👃👅👣👋👊💅🤛💅👊👐💝💌💣💚🖤💛💢💛💋👐👊👋💣💌💣💚

  • Fier Fier

   Fier Fier

   Anno fa

   I iri

  • Fier Fier

   Fier Fier

   Anno fa

   5 Gunn fhuyo70f a geyeyuy7suddg sit8

 • Fier Fier

  Fier Fier

  Anno fa

  Uuwhjwjwnensnnxjskskxkn UDHXNNX X. MSLAWIKSJSNSNZNMS

 • Fier Fier

  Fier Fier

  Anno fa

  Kwkwkwnwnwnw

 • Tamara Radojkovic

  Tamara Radojkovic

  Anno fa

  So good! The voice, emotions, music, video👏 i loved this song from first listening, although l dont understand lyrics

  • The Live Nature

   The Live Nature

   Mese fa

   poz tamara, jest pesma je lepa ali svakako imamo i prevod idemo dalje ... Opet mi donose moje noge Ovo je poslednji put da pijem Ne mogu ga vratiti vreme koje sam pratio za oboje Da ste mi dali stotine mogućnosti Umorna sam od tvog srca, znam Neću te videti, Neću ti više ljubiti oči Ali teško je reći zbogom ne okrećući glavu nikada više više i toliko zaista koliko bi bilo dovoljno za 1000 godina i sada bez tebe ništa nema vrednost REF.: Hvala, hvala Za svaki trenutak i svaki dah koji mi daješ Hvala, hvala Uvek ćeš me pronaći tamo gde me ostaviš gde ... gde ... gde dozvolite gde ... gde ... gde dozvolite Sada izgledaš tako srećno skoro ličite na drugog čoveka Pod kojim nebom, pod kojim suncem dobija energiju? Dušo, zaista sam srećan zbog tebe i zašto se to ne čita u mojim očima ti se smeješ, ja gutam suze Ali teško je reći zbogom ne okrećući glavu nikada više više i toliko zaista koliko bi bilo dovoljno za 1000 godina i sada bez tebe ništa nema vrednost REF.: Hvala, hvala Za svaki trenutak i svaki dah koji mi daješ Hvala, hvala Uvek ćeš me pronaći tamo gde me ostaviš gde ... gde ... gde mi dozvolite gde ... gde ... gde mi dozvolite

 • Miri Muca

  Miri Muca

  Anno fa

  Është shume e bukur

 • Aviola Ngjeliu

  Aviola Ngjeliu

  Anno fa

  123456789101112131415161718192021222324252627282930WOW

 • Anila Mucaj

  Anila Mucaj

  Anno fa

  Cdo keng e jotja eshte me shum kuptim....ka goditur besoj ne cdo zemer ....meriton nji bravo te madhe 🙏🏾😘

 • Ana Ana

  Ana Ana

  Anno fa

  Zëë fantastik ju dy vëllezër ju ka dash zoti shum

 • Matilda Mati

  Matilda Mati

  Anno fa

  Faleminderit faleminderit faleminderit . GOOD LUCK !

 • Margarita Muka

  Margarita Muka

  Anno fa

  Role model ne te gjitha aspektet.
  Bravo 💯👏

 • FuggS _

  FuggS _

  Anno fa

  wow this is very much i like. I don't understand but i think is good.

 • Ilmi Hysenaj

  Ilmi Hysenaj

  Anno fa

  Zeri yt ngre dhe te vdekurit nga vari

 • Eli Hoxha

  Eli Hoxha

  Anno fa

  Kuptim-plote faleminderit ....sh e bukur Eli hoxha

 • Geri Anxhela

  Geri Anxhela

  Anno fa

  Faleminderit ALBAN per keto kenget qe ben kaq te bukura

 • Εργκι Τσελα

  Εργκι Τσελα

  Anno fa

  Super keng 😘😘😘😘

 • Ledi Gashi

  Ledi Gashi

  Anno fa

  Nje nder kengeteret we te jjep vullnet per te vashduar perpara para sa vjete vet kengeteri e ka vepru me veten dhe e ka ndryshu jeten bravo

 • Giuliana Kashta

  Giuliana Kashta

  Anno fa

  Naten emire

 • Fatmir Veza

  Fatmir Veza

  Anno fa

  💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝