Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime (Official Video HD)

Pubblicato il 10 giu 2020
visualizzazioni 27 511 267
0

Produced by Elgit Doda
Lyrics: Alban Skenderaj
Mix & Master: Marenglen Boja
Video: ProVideo

Alban Skenderaj on Instagram:
albanskende...

Elgit Doda on Instagram:
elgitdoda

Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/para...
Spotify: open.spotify.com/album/6t8gEE...
Deezer: www.deezer.com/en/album/15390...

Nje Tequilla, nje Rose
Capuccino a Frappé
Apo nje Cocktail me Mango?
Ti do volumin ta ngre
Jepi Play ate qe ke
Reggae, Latino, a Tango!

Jo nuk eshte “Calma”
Eshte vetem dielli qe po fshihet neper palma
Arome e detit qe therret ndjenjat e mia
Dhe ne te shtrire qe pijme Mojito Caipiringa!

Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME


Luje si “Mambo”
Si “Coco Jumbo”
Boje “La Cozadera”
Si me “Bailando”

Mos thuj “Te Quiero”
E di se sa m’do
N’zemren tone s’jam thjesht Kapiten
Thirrem “ADMIRAL”


S’jena ne “Gringo”, s’jena ne “Gango”
S’jena ne “Rambo”, s’jena ne “Django”
S’kena nevoje “Lui”, “Prada”
Dhe as per “Lambo”
Jepna nje pije nje “Cigar”
Jepna nje zjarr e nje kitare
Diellin, detin, 24, jena pronare

E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo dhe Salsa
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo uh, uh, uh


Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • Alban Zeneli

  Alban Zeneli

  Giorno fa

  Thanks Man ⭐👑

 • Rozi H

  Rozi H

  3 giorni fa

  Ozot sa klas ka ky djale,faleminderit qe na afron kenge me cilesi .Te duam shume .Pa dyshim qe deri me tani ke monopolin e cilesise se kenges shqiptare

 • Drita Zace

  Drita Zace

  4 giorni fa

  !

 • FIFA WORD

  FIFA WORD

  10 giorni fa

  Hello bad boy bro

 • ervis hanxharaj

  ervis hanxharaj

  13 giorni fa

  This is one of those gems waiting for people to discover . With lyrics even those that dont understand can sing it . Edhe sa edhe sa do vonohesh edhe saaaaa . Loveeee

 • amarildo amarildo

  amarildo amarildo

  16 giorni fa

  E pavdekshme , plot energji, dashuri, jeshile, freskuese, sheruese, eeeeeeeee mir mir , like kush e degjon akoma

 • Bujar Cullhai

  Bujar Cullhai

  27 giorni fa

  Kenge e mrekullushme

 • Benxhi Skorovot

  Benxhi Skorovot

  Mese fa

  Edhe sa duhet të presim???

 • Aurora Hoxha

  Aurora Hoxha

  Mese fa

  🤩🤩🤩

 • Ummon hiyonat

  Ummon hiyonat

  Mese fa

  Elgit doda. 👍🙏

 • Kostandina Milia

  Kostandina Milia

  Mese fa

  👑

 • Paraj Leonard

  Paraj Leonard

  Mese fa

  Ý

 • ☹︎ǝɟᴉl ʎɯ ʇsnɾ sʇᴉ

  ☹︎ǝɟᴉl ʎɯ ʇsnɾ sʇᴉ

  Mese fa

  Just superrr music❤️❤️❤️✌️✌️✌️
  İ love it✌️❤️❤️❤️❤️🤟🔥🔥🔥🔥

 • rudin iskurti

  rudin iskurti

  Mese fa

  Bravo alban..je kengetari me i mir ne shqipei...je i vetmi kengetar qe i kuptohen fjalt ne keng kur i thua(teksti)...bravo....

  • Arian Pisku

   Arian Pisku

   22 giorni fa

   Y5v6@a, ,, k

 • Irma Shehu

  Irma Shehu

  2 mesi fa

  super.këng🥰🥰🥰

 • Тима Гайдаров

  Тима Гайдаров

  2 mesi fa

  Like

 • Elaine Cristina De Almeida

  Elaine Cristina De Almeida

  2 mesi fa

  Albani como sempre ritmo gostoso para bailar.Amo as músicas.Love music.

 • Kaiti Gryk

  Kaiti Gryk

  2 mesi fa

  Congratulations for this beautiful song loved the music

 • Ioanna gnr

  Ioanna gnr

  2 mesi fa

  The ranch for ever den tha ksexasw pote pou to evazan ksipnitiri prwi prwi kai to xwreuame😂😂😂🥺❤️

  • Idk

   Idk

   Mese fa

   Και εγώ πηγααα

 • Klodian Kondakciu

  Klodian Kondakciu

  3 mesi fa

  E mrekulluesheme Kjo kenge

 • dovlet Devollaj

  dovlet Devollaj

  3 mesi fa

  This song was a companion of mine last summer in the most happy days of my life ❣️

 • Aris Zdravje

  Aris Zdravje

  3 mesi fa

  Akk.qjnbajmiwvgniwvgnagsjδθκξσηβεηγνεκεηρξ8ργγνε

 • Aris Zdravje

  Aris Zdravje

  3 mesi fa

  Mwos.ns.z

 • Ardiana Prifti

  Ardiana Prifti

  3 mesi fa

  E pazvendesueshme e pakrahasueshme ,nje diamant i vertet

 • Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  3 mesi fa

  Sa her që e dëgjojmë më jep kënaqësi Respekt Alban Me miqtë tuaj

 • Jonida Alushi

  Jonida Alushi

  3 mesi fa

  Kjo Eshte bukur sajdi Troqe

 • Sokol Shkurti

  Sokol Shkurti

  3 mesi fa

  😉😄😃😂😂😂😂😂🍲🍲🫕🏀👜🥿👠👠👠👠👠👠

 • Sokol Shkurti

  Sokol Shkurti

  3 mesi fa

  U3uri

 • Sokol Shkurti

  Sokol Shkurti

  3 mesi fa

  Hrgruehjehhejeghrhrgeeeeeirhk

 • Muhteşem Şeyler

  Muhteşem Şeyler

  3 mesi fa

  This music will always remind me of the Albanian girl I fell in love with in University. If only she weren't too blind and stupid to see the truth...

 • Albanians Do It Better

  Albanians Do It Better

  3 mesi fa

  Don't worry. You're not the only one listening to this masterpiece in 2021

 • Miriamx14 Focus

  Miriamx14 Focus

  3 mesi fa

  Bella voce!! 🤗

 • Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  3 mesi fa

  Edhe sa,,,, jo nuka ❤️👌😎🎸🇦🇱🎉

 • Allz_eyes_on_Me Dani-Amir

  Allz_eyes_on_Me Dani-Amir

  4 mesi fa

  🇦🇱💓🇹🇩

 • ALBERT MEMOLLA

  ALBERT MEMOLLA

  4 mesi fa

  Mos bohet miriami xheloze me gjith kto femra

 • Xules

  Xules

  4 mesi fa

  is this despacito part 2?

 • REDISA RUCI

  REDISA RUCI

  4 mesi fa

  jeni super

 • himawra uzumaki

  himawra uzumaki

  4 mesi fa

  A ka naj shqipe ktu se vetem te huj po mund me lexu

 • Pllum Lleshi

  Pllum Lleshi

  4 mesi fa

  Jeni më të mirët

 • Ima Led

  Ima Led

  4 mesi fa

  الله يوفقك والمزيد من النجاح يااطيب وأجمل إنسان في العالم ❤🇪🇸✋

 • Emanuela Shera

  Emanuela Shera

  4 mesi fa

  ♥️♥️♥️♥️♥️♥️🥰🥰🥰🥰🥰🤩🤩🤩🤩🤩😍😍😍😍😍😍💋💋💋💋💋💋💋💋💋😘😘😘😘😘😘🚄🍒🍒🍒

 • Aleksander Bregu

  Aleksander Bregu

  4 mesi fa

  Albani esht niveli me cilesor i muzikes ne shqiperi dhe me teper.

 • Faniola Moci

  Faniola Moci

  4 mesi fa

  Thjesht dhe e bukur,
  Degjohet cdo fjale e tekstit👍🌅😃😀

 • Erion Nazeraj

  Erion Nazeraj

  4 mesi fa

  Denisa

 • Erion Nazeraj

  Erion Nazeraj

  4 mesi fa

  8fj

 • Aljon Hyka

  Aljon Hyka

  4 mesi fa

  esht keng shume e bukur

 • Bushi Bushi

  Bushi Bushi

  4 mesi fa

  Kenge bio ...

 • Eleana Eleana

  Eleana Eleana

  4 mesi fa

  Elgit doda bravo

 • Roland Saraci

  Roland Saraci

  4 mesi fa

  Pershendetje!

 • (. XHULIO .)

  (. XHULIO .)

  4 mesi fa

  Bravo cuna super hit 🏆

 • Aria Sheri

  Aria Sheri

  4 mesi fa

  Keta qe kane bere dislike perfundimisht nuk mbushin. Seriously people??!!!

 • a1ver7ocar10s

  a1ver7ocar10s

  4 mesi fa

  Jennifer López et Rauw Alejandro - Cambia el paso. Music: universal language 🇲🇽

 • Stella Kristo

  Stella Kristo

  4 mesi fa

  I like the title of this song ! Very emotional to say (Je parajsa ime ) ! Very rare to find parajs now days but we can visualize our own parajs. Beautiful song !

 • Bobi Bobi

  Bobi Bobi

  4 mesi fa

  Bravo cuna. O elgi sa i mir je mo dreq

 • Sherife Qerkini

  Sherife Qerkini

  4 mesi fa

  Alban Skenderaj Zëri yt ësht i pa zëvendsueshëm.....................🇦🇱🇽🇰🎸

 • Miri Malko

  Miri Malko

  4 mesi fa

  💝👍💋🌹❤️ 😃😁😁

 • Miri Malko

  Miri Malko

  4 mesi fa

  I LOVE SONG 👍💋💋❤️❤️💖💖

 • Selma Cepa

  Selma Cepa

  5 mesi fa

  j

 • 😀😀😀😀😇😇😇😀😇😀😀😀😀😀😀 gmail . com

  😀😀😀😀😇😇😇😀😇😀😀😀😀😀😀 gmail . com

  5 mesi fa

  😍😚😘👏👏👏👏 super

 • Bobi Bobi

  Bobi Bobi

  5 mesi fa

  Bravo te dyve

 • Emanuel Brahimllari

  Emanuel Brahimllari

  5 mesi fa

  Pt 1

  • Emanuel Brahimllari

   Emanuel Brahimllari

   5 mesi fa

   2020

 • Borsh Albania🇦🇱

  Borsh Albania🇦🇱

  5 mesi fa

  Like kush e degjon akoma

 • Parada Caushi

  Parada Caushi

  5 mesi fa

  Unë këtë këngë e dëgjoj 1000 herë në ditë🤩🤩🤩🤩🤩🤩

 • Leda Kuqja

  Leda Kuqja

  5 mesi fa

  Sa do qe rritem e kujtoj
  " Parajsa ime"❤️❤️

 • Leda Kuqja

  Leda Kuqja

  5 mesi fa

  Kjo muzik me mbetet ne mendje ne cdo sekonde

 • Valentina Allpici

  Valentina Allpici

  5 mesi fa

  Kur largohesh nga shqiperia e kupton ca vlerash ka ai vend .te kishte pune dhe lek eshte nje parajse per te jetuar

 • Jahje Zebi

  Jahje Zebi

  5 mesi fa

  Ju lumte mendja

 • DashVideo | 🇲🇦 MA•

  DashVideo | 🇲🇦 MA•

  5 mesi fa

  Erisa erisa 🤣

 • Devi Milan

  Devi Milan

  5 mesi fa

  Etyxt

 • george pappas

  george pappas

  5 mesi fa

  Kete elgitin kot e ka fut n kenge I ka prish kengen kaq t bkr qe ka Bere albani

 • Vala Capari

  Vala Capari

  5 mesi fa

  Shkoi gjithe kjo kohe qekur ka dale kjo kenge dhe kesaj kenge i ka mbetur nje melodi fantastike, une kur e degjoj kete kenge me kenaqet zemra bravo alban skenderaj dhe elgit doda

 • nunzio pantone

  nunzio pantone

  5 mesi fa

  Top,bellissima questa canzone..

 • TheDragon Boy

  TheDragon Boy

  5 mesi fa

  Super kenge .Mendoj une apo jemi rraca me e bukur ne bote?💣💣🌹🌹❤❤❤❤❤

 • Antonela Prendi 🐍

  Antonela Prendi 🐍

  5 mesi fa

  Kjo esht muzik e bukur😍😘😂🎀🎀

 • Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  5 mesi fa

  lus

 • Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  5 mesi fa

  2kdqqvn

 • Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  5 mesi fa

  mod

 • Anna

  Anna

  5 mesi fa

  Kjo kenge nuk te lodh kurr sikur edhe 1mij her t'a degjosh 😍😍💞

 • Luci Greku

  Luci Greku

  5 mesi fa

  😲😲😲😲 super.

 • _jana._.bts_

  _jana._.bts_

  5 mesi fa

  Superrrr❤❤❤❤

 • Ledio Kalemi

  Ledio Kalemi

  5 mesi fa

  GzuyzrshfGgatzztrrufszvt7ttrktnrttotl6eftffghr4jgttyjtth5ypht

 • Ledio Kalemi

  Ledio Kalemi

  5 mesi fa

  FJggvz

 • Yora Va

  Yora Va

  5 mesi fa

  Nje kenge super edhe mbi te gjitha me respekt tek njeriu edhe femra, e cila nuk shfaqet duke shitur trupin e saj thejsht
  sa per me shum klikime edhe shikime. Femrat ketu jane te thjesht edhe kjo e ben me te bukur videon. Jemi lodhur me videot qe duan thjesht te shesin sa me shum , jemi lodhur me cilesin e ulet edhe perdorimin e femrave si objekt. Kemi me shum nevoj per video te tilla qe kane respekt edhe tek ata qe marin pjese tek video por edhe per shikuesit. Videot e Albanit gjithmon kombinojne cilesi por edhe kenaqesi . Faleminderit!

 • FIFA WORD

  FIFA WORD

  5 mesi fa

  🙏🙏🙏💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • MIRZA ALI

  MIRZA ALI

  5 mesi fa

  I something or nothing understand albanian language but I still like it !✨

  From 🇮🇳

 • INNA

  INNA

  5 mesi fa

  Hiti i te gjitha verave 💯💯💯💯

 • Ëngjo Murataj

  Ëngjo Murataj

  5 mesi fa

  0l00

 • Majliii

  Majliii

  5 mesi fa

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Denisa Llaha

  Denisa Llaha

  5 mesi fa

  hhkfhxnsdhrnsksmsmz.z.msnnxnjzkz🙂😂😂😂😂😚🙃😚😘🥰

 • Rihana Rabia

  Rihana Rabia

  5 mesi fa

  w vetmja jam qe e degjoj akoma kete keng?????

 • Rinators forever

  Rinators forever

  5 mesi fa

  Anyone here after "Parajsa ime 2"?🙋

 • Stop Injorances

  Stop Injorances

  5 mesi fa

  Remind me of 2020 carantine, strange but I love this feeling!

 • Demi Milkurti

  Demi Milkurti

  5 mesi fa

  2021 por A do kete vare qe do kaloj pa e degjuar kete kenge qe te relakson aq shume qe nuk shpjegohet

 • Drita Xhima

  Drita Xhima

  5 mesi fa

  Me padurim pres "parajsa 2".

  • Stop Injorances

   Stop Injorances

   5 mesi fa

   Doli, por gjthsesi kjo parajsa 1 mbetet njëshi!

 • Gesjana Kanani

  Gesjana Kanani

  5 mesi fa

  Plot nje vit qe kur doli dhe perseri me jep te njejtin emocion si dita e pare qe e degjova.Bravo Alban,je perle per muziken shqipetare👏👏👏

  • Bejaze Vlore

   Bejaze Vlore

   5 mesi fa

   @Gesjana Kanani ai g

  • Gesjana Kanani

   Gesjana Kanani

   5 mesi fa

   @Emiado Krasniqi e kam degjuar eshte super po gjithsesi si kjo ska

  • Emiado Krasniqi

   Emiado Krasniqi

   5 mesi fa

   Ka dalur nje kenge tjater paradise ime per sempre degjoje esht shum e bukur

 • Anisa Anisa

  Anisa Anisa

  5 mesi fa

  Not me listening to this song every day✋

  • aldi ombra

   aldi ombra

   5 mesi fa

   @Anisa Anisa te lutem...eshte bukur kur dikush qesh

  • Anisa Anisa

   Anisa Anisa

   5 mesi fa

   @aldi ombra 😂😂flm

  • aldi ombra

   aldi ombra

   5 mesi fa

   @Anisa Anisa flm je rob zoti😂😊😉

  • Anisa Anisa

   Anisa Anisa

   5 mesi fa

   @aldi ombra 😂😂 sot del pjesa e dyte e ksaj kenge😁ne oren 18:00

  • aldi ombra

   aldi ombra

   5 mesi fa

   Si perkthehet...ndihme😅

 • Esaina Daci

  Esaina Daci

  5 mesi fa

  Kete keng ja deklaroj motres time qe e dua pa fund te dua bora

 • ela blue

  ela blue

  5 mesi fa

  But first it will be an albanian summer! ❤️

 • youtupp mann

  youtupp mann

  5 mesi fa

  Perfect music... I loved so so so so much

 • Borsh Albania🇦🇱

  Borsh Albania🇦🇱

  5 mesi fa

  Super👍🙋‍♀️🙋‍♂️🦋🌻🌴