Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime (Official Video HD)

Pubblicato il 9 giu 2020
visualizzazioni 30 671 207
0

Produced by Elgit Doda
Lyrics: Alban Skenderaj
Mix & Master: Marenglen Boja
Video: ProVideo
Alban Skenderaj on Instagram:
albanskende...
Elgit Doda on Instagram:
elgitdoda
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/para...
Spotify: open.spotify.com/album/6t8gEE...
Deezer: www.deezer.com/en/album/15390...
Nje Tequilla, nje Rose
Capuccino a Frappé
Apo nje Cocktail me Mango?
Ti do volumin ta ngre
Jepi Play ate qe ke
Reggae, Latino, a Tango!
Jo nuk eshte “Calma”
Eshte vetem dielli qe po fshihet neper palma
Arome e detit qe therret ndjenjat e mia
Dhe ne te shtrire qe pijme Mojito Caipiringa!
Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME
Luje si “Mambo”
Si “Coco Jumbo”
Boje “La Cozadera”
Si me “Bailando”
Mos thuj “Te Quiero”
E di se sa m’do
N’zemren tone s’jam thjesht Kapiten
Thirrem “ADMIRAL”
S’jena ne “Gringo”, s’jena ne “Gango”
S’jena ne “Rambo”, s’jena ne “Django”
S’kena nevoje “Lui”, “Prada”
Dhe as per “Lambo”
Jepna nje pije nje “Cigar”
Jepna nje zjarr e nje kitare
Diellin, detin, 24, jena pronare
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo dhe Salsa
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo uh, uh, uh
Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 4 209  
 • Leonarda S.

  Leonarda S.

  Anno fa

  sa bukur kjo kenga 🕊 greetings from croatia we love you 🇭🇷🇦🇱🇽🇰

 • riosma 1312

  riosma 1312

  Anno fa

  what a vibe ! well done Albanians great work all the world is proud and very lucky to have you ! congrats 🇦🇱🤝🇺🇲

 • Fátima Alvarado Veloz

  Fátima Alvarado Veloz

  Anno fa

  Amazing. I love it. Sounds great, calm and tropical. I like albanian music. Greetings from América Latina, greetings from México 🇲🇽

 • Trang Do

  Trang Do

  Albania is the best, song prodaction is geting one of the best in the World..

 • Ada Baci

  Ada Baci

  Anno fa

  E adhuroj Alban Skenderaj sepse ka nje natyre te qete po ashtu dhe zerin e tij e mahnitshem "ringjall shpresen"ndersa elgit doda nje nder kengetaret me kenget me entuziaste duartrokitje per super bashkpunimin dhe kete kenge qe un i them hit👏👏❤❤

 • Perpaim BE

  Perpaim BE

  Anno fa

  Sa e bukur është Shqiperia, sa e bukur është Kosova, sa e bukur gjuha Shqipe ! 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰

 • Redjon Rrasa

  Redjon Rrasa

  Anno fa

  My beautiful Albania 🇦🇱

 • Sindi Pone

  Sindi Pone

  Anno fa

  PROUD TO BE YOUR FAN 🌎 ALBAN SKENDERAJ 😍

 • Xheni Xheni

  Xheni Xheni

  Anno fa

  Bravo 👏👏👏Alban Elgit ✨✨✨kjo është ajo që ne prisnim këtë verë . 2 super talent të muzikës shqiptare

 • •Miranda•🦋

  •Miranda•🦋

  Anno fa

  I love this song, because it has that Latin touch. 🇦🇱🇽🇰🇬🇹

 • Ornela Tsanai

  Ornela Tsanai

  Anno fa

  I love this song...

 • eioshen boboi

  eioshen boboi

  Anno fa

  thank you for the gorgeous music you keep providing throughout the years, giving joy to millions ...what a beautiful soul

 • ALBANIITY

  ALBANIITY

  Anno fa

  Ich liebe albanische music 🎶🇦🇱

 • Flori Hoxhaj

  Flori Hoxhaj

  Anno fa

  Fakti qe ka dy dekada qe dominon muziken shqiptare nje kengetar si Albani, kjo tregon qe populli Shqiptar ka shije per muziken dhe din te vlersoje te miren😊

 • Abdiwahab cade

  Abdiwahab cade

  Anno fa

  I was looking for another and this one came accidentally now i can't get over 😘🥰 one love to all albanians.

 • Sonia Savioli

  Sonia Savioli

  Anno fa

  Bellissima musica 🎧

 • YUJIN

  YUJIN

  Anno fa

  I love Albania and albanian songs. 🥨🇦🇱🙆‍♀️🇦🇱🥨

 • Romeo rony

  Romeo rony

  Anno fa

  This Is my beautiful albanian paradise 🇦🇱🇦🇱

 • Osmon Kasa

  Osmon Kasa

  Anno fa

  Albani kengetari me serioz dhe me i talentuar ne te gjith trrojet 💪🏻

 • The Alien 👽

  The Alien 👽

  Anno fa

  Perfect addition to my Alban playlist. I am heading to Key West and this will be just another perfect tune on my drive down there 😘 Thank you ❤