Alban Skenderaj & Miriam Cani - Duamë (Official Video HD)

Pubblicato il 29 mag 2019
visualizzazioni 33 172 418
0

Written by Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Video: Talelli Production
talelli.com
Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/Duame/
DUAME
Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem
Duame ti vetem kur merr fryme
Vetem kur zemra jote rreh
Duame ti vetem pergjithmone asgje me shume
Duame ne zemer dhe ne mendje
Ndoshta nuk te fal dot nje kurore
Ndoshta nuk te vesh dot ne flori
Ndoshta nuk te fal dot nje pale krahe te fluturosh
Por dashuri, ne perjetesi
Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem
Duame vetem si e do natyra diellin
Duame vetem si e duan yjet qiellin
Pak me shume se dje, me pak se neser
Ndoshta nuk te fal dot perjetesine
Por perjetesisht te fal dashurine

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 3 202  
 • Enesi Durres

  Enesi Durres

  2 anni fa

  Adhurim♥️100%

 • The Real Greek

  The Real Greek

  2 anni fa

  I love albanian music they are sending so much positivity inside the videoclip!

 • Enida Verca

  Enida Verca

  2 anni fa

  O Zot, çfarë zërash, çfarë fjalësh, çfarë ndjenje, çfarë pamje. ❤

 • Sugar X Vibes

  Sugar X Vibes

  2 anni fa

  0%fjale te pista

 • Enerial Spahiu

  Enerial Spahiu

  2 anni fa

  Familjare te mrekullueshem !

 • Romeo Bouariu

  Romeo Bouariu

  Romanians love Albanian Music and Albanian People.

 • RM RM PROJEKT

  RM RM PROJEKT

  2 anni fa

  Si nuk moren mend kto kengetaret e tjere, te ky shembull😍😍😍

 • MDB Videos

  MDB Videos

  2 anni fa

  " Pak më shum se dje, më pak se neser " . Kjo pjese ka shume kuptim per mua! Ishte para 6 viteve kur Dashurova nje Vajze dhe se ende jemi Bashkë.

 • Matilda GJERGJI

  Matilda GJERGJI

  2 anni fa

  A real man doesn't look for multiple women to love, instead, he looks for multiple ways to love one woman. A gentleman should always remind his lady that she will always have something other women do not: HIS HEART. LOVE YOUUU BOTH

 • Ethel Nelson

  Ethel Nelson

  Hermosa elección ❤

 • buba buba

  buba buba

  2 anni fa

  Shume bukur... fjale te ndiera. Urime Alban dhe Miriam ❤️❤️

 • Rubik Ohanians

  Rubik Ohanians

  2 anni fa

  Beautiful song, great vocals! Very well done and God bless!

 • FERGI NEW TOWN

  FERGI NEW TOWN

  2 anni fa

  100% DASHURI E PASTER ❤

 • Gina Fanelli

  Gina Fanelli

  2 anni fa

  È bellissima questa canzone sono italiana adoro la musica albanese e gli albanesi ♥️

 • Alina

  Alina

  2 anni fa

  Text auf deutsch 😍 :

 • Dorian Buçiza

  Dorian Buçiza

  Anno fa

  Albanian voice

 • Genève🇨🇭Suisse

  Genève🇨🇭Suisse

  Anno fa

  Bravo Miriam dhe Alban !Rrezatoni miresi,embelsi,thjeshtesi...Zoti ju bekofte gjithe jeten tuaj!

 • Elvir Hysaj

  Elvir Hysaj

  2 anni fa

  Thjesht fantastike dhe si kengetare,dhe si cift super kenge ta degjoj gjithe diten te kenaq shpirtin!!! Bravo Albanit e Miriami

 • Paulin FC Bayern Munchen

  Paulin FC Bayern Munchen

  2 anni fa

  Merrni një mesazh të fortë ju që keni ne mendje vetëm divorce..

 • Ledia Toska

  Ledia Toska

  2 anni fa

  Jeni një çift perfekt për tu admiruar!! Këngë e mrekullushme !! Suksese pa fund