Alban Skenderaj - Nuk je vetem (Official Video 4K)

Pubblicato il 12 lug 2017
visualizzazioni 12 737 779
0

Muzika dhe Teksti: Alban Skenderaj
Production: Avaxus, Genti Myftaraj, Alban Skenderaj
Video: Max Production
albanskenderaj
albanskenderaj.official/
Get the song here
acromaxmedia.lnk.to/NukJeVetem
NUK JE VETËM
Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton
Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi
Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu
Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi
Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë
Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër
Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 611  
 • Adelina Tigani

  Adelina Tigani

  4 anni fa

  Ka pak kohe qe e humba babain, kjo kenge me beri te gjej force te ngrihem dhe ta marr jeten prap ne duart e mia. Falemnderit Alban qe ekziston. E gjej veten te cdo fjale e kesaj kenge si te ishte shkruar per mua. Babi mbetesh engjelli im mbrojtes, me ty perkrah nuk jam vetem.

 • liam durand

  liam durand

  4 anni fa

  Nje nga kengetaret me te mire qe kemi ♥️respekte per Alban skenderaj ♥️

 • Assya Kamal

  Assya Kamal

  4 anni fa

  I fell in love with Albanian songs😍😍😍😍😍 I love you from Morocco❤❤

 • R Musko

  R Musko

  4 anni fa

  Shumica nuk e paskan kuptuar qe kenga i dedikohet mamase se tij te ndjere! Kjo ia shton akoma me teper vleren emocionale! Qendro i fort Alban, nuk je vetem!!

 • Agonisii Agoniss

  Agonisii Agoniss

  4 anni fa

  nuk e di a jom i vetmi qe ekom ket mendim: osht i vetmi kenngetar "Artis" Shqiptar qe tekset e ti dallojn shum prej tjerve.. me plot kuptim qdo fjal e ti

 • inner child

  inner child

  4 anni fa

  Lyrics

 • Dorë me një

  Dorë me një

  4 anni fa

  Është si të thuash "Lëre Albanin të kendojë si di; se Ai kurrë nuk zhgënjen. Thuaj Po kur Ai thotë një PO tingujsh. Thuaj Jo kur Ai thotë JO tingujsh". ♥️

 • Ana Maria

  Ana Maria

  4 anni fa

  I don't understand a single word....but it sounds melodious to my ears. There is something about the Albanian language....greetings from Romania.

 • Ermira I

  Ermira I

  4 anni fa

  Kur te gjitha kenget e sezonit te veres fillojn te duken njesoj,eshte Albani ai qe gjithmone sjell diqka ndryshe dhe te vecante.Goditje e bukur😍

 • endangered specie

  endangered specie

  4 anni fa

  Alban,shpresoj qe ta lexosh kete dhe te kuptosh se fansat e tu linden dhe do vdesin me kenget e tua.Duhet te kuptosh se ne jemi shume me fat qe kemi nje thesar kaq te madh.Te duam Alban dhe mos e harro kete

 • Δημητρης Ξενιτοπουλος

  Δημητρης Ξενιτοπουλος

  4 anni fa

  beautiful song greetings from greece💗

 • B.e K.o

  B.e K.o

  4 anni fa

  Mesazhi i kenges ---》*

 • and then you wake up

  and then you wake up

  4 anni fa

  nuk e di cfare me bejne kenget e tua Alban ,di vetem te them se gjithmone me ndryshojne menyren sesi i shoh gjerat. Je frymezim ,shprese ,qetesi per shpirtin 💙

 • albulena sopaj

  albulena sopaj

  4 anni fa

  Super kengë me një super tekst bravo 👏 albani 💙💙💙💙

 • Urim Reci

  Urim Reci

  4 anni fa

  The best albanian singer ❤🇦🇱

 • areti zoica

  areti zoica

  4 anni fa

  I vetmi artist shqiptar me kenget me pozitive dhe motivuese. Alban je i madh :) na kenaq me muziken tende, dhe na ben te mos ndihemi VETEM

 • Klaudia Haskasa

  Klaudia Haskasa

  4 anni fa

  nje super keng.suksesi i ardhshem i albanit.👍

 • KostaR Music

  KostaR Music

  4 anni fa

  Please go in Eurovision and represent Albania !!!

 • L Ram

  L Ram

  4 anni fa

  I mrekullushem Alban 😃nk prisja ndonje gje ndrushe nga ti 😃 Te gjith te mirat te uroj(nese e lexon ) Many kisses for you and your family 💋💋💋❤

 • er brahimi

  er brahimi

  4 anni fa

  Faleminderit qe na jep shprese per te vazhduar perpara! Afersisht 4 minuta dhe humbas sensin e botes,je unik! ❤❤