Alban Skenderaj - JETE

Pubblicato il 5 feb 2019
visualizzazioni 7 284 348
0

Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Endri Shani, A. Skenderaj
Available on:
Deezer: www.deezer.com/en/album/86527872
Spotify: open.spotify.com/album/70UYIh...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/jet...

JETE

Stepen buzet, dridhet zeri
Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
Nuk e besoja une i mjeri
qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
Dhe prita, dhe mbolla
nje farez qe nuk do mbinte kurre
I mposhtur deshmova lirine e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

Mendja ime arratiset
neper vendet qe nuk shkela me ty
Zemra si nje ore kurdiset
dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni
Jam vyshkur nga etja, per syte e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • edlira hysa

  edlira hysa

  5 ore fa

  Ja pra shqip Albani??????!!!!!!!!!!!!.Sa e bukur shqipja e Albanit . Ja pra shqipja, por duhet te dish dhe Albani DI ME MIRE SE GJITHKUSH. BRAVO, BRAVO........

 • Krisenda Gjata

  Krisenda Gjata

  24 giorni fa

  Thon qe vetem zoti duhet te adhurosh❤❤❤ por une te adhuroj e ty , muziken tende,embelsin qe ti sjell ne c'do kenge 🥰❤🥰❤❤❤❤

 • Lorena Gjonbalaj

  Lorena Gjonbalaj

  28 giorni fa

  💙

 • ola nisi

  ola nisi

  Mese fa

  Superr🇦🇱🇧🇪🇦🇱❤

 • Ermen Mullaj

  Ermen Mullaj

  Mese fa

  Perle nje artiste i kompletuare ne te gjitha gjerate njeri me vlera ..

 • Xhesi Gazi

  Xhesi Gazi

  Mese fa

  A i di dikush akordet e ketij teksti, ju lutem?

 • Delina metushi

  Delina metushi

  Mese fa

  Nuk ka sekond që frymëmarjen s’ma ndal 💔 nuk ka minut që nuk dua të vdes ❤️‍🔥 për ty Alban 🥰🥰

 • Nisi Murataj

  Nisi Murataj

  2 mesi fa

  --$×,

 • Jurgen Topuzi

  Jurgen Topuzi

  2 mesi fa

  Kush e. degjon dhe tani 2021

 • 𝓕𝓞𝓧𝓨

  𝓕𝓞𝓧𝓨

  2 mesi fa

  dikush te ngu halo?

 • Ariena taipllari

  Ariena taipllari

  2 mesi fa

  Cfare kenge nuk do humbasi kurre😇😇😇😇2021

 • Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  2 mesi fa

  Grande Alban Respekte Këngëtar me talent Renjqethes ❤️🇦🇱📀🎸😎💔🇭🇺

 • 123 Abc

  123 Abc

  3 mesi fa

  Zemra si nje ore kurdiset ... dhe ndalon sa here ti nuk je aty 😍😍😍

 • Silvana Smakaj

  Silvana Smakaj

  3 mesi fa

  ❤️❤️

 • Malvina Deka

  Malvina Deka

  3 mesi fa

  Është unik i pa krahasuar me asnje , thjesht me i miri.👏

 • Alesio Aliaj

  Alesio Aliaj

  4 mesi fa

  🥺🥺🙆🙏🙏shpresoj te kemi nje jet te dyt të mos bejm të njejtët gabime

 • dea daja

  dea daja

  4 mesi fa

  Per syte e sajj...

 • Arben Alcani

  Arben Alcani

  4 mesi fa

  Mirëmëngjesi ❤
  Për sytë e saj (e tu)😍

 • Lindita Qalliu

  Lindita Qalliu

  4 mesi fa

  O zote cfare mbrekullieje super kenge .Faleminderit per emocionet dhe fjalet e ndjera qe percjell .

 • be happy

  be happy

  4 mesi fa

  Nuk gjej dot fjalët e duhura për ta përshkruar këtë perlë. Je i rrallë Alban! 👏👑💎

 • Marsela Gjomemo

  Marsela Gjomemo

  5 mesi fa

  Ja dedikon nënës së tij ☀️

 • morena pirra

  morena pirra

  5 mesi fa

  Kjo kenga te dritheron❤! Ky ze 💥!

 • Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  6 mesi fa

  O Alban je Njësh i papar Kenget egua I shoqëroj dhe un me kitar jeni fantantastik respekt e Sulo Itali

 • adriatik bregu

  adriatik bregu

  6 mesi fa

  Tekste kaq te thjeshta te kenduara me gjithe shpirt nga ti Alban Skenderaj sepse tek thjeshtesia jote jeton madheshtia.

 • Dorisiana Karaj

  Dorisiana Karaj

  6 mesi fa

  ❣❣

 • Kujtim Miftari

  Kujtim Miftari

  6 mesi fa

  Very good!

 • elefteria barolli

  elefteria barolli

  7 mesi fa

  😔💕💕

 • Xhulia Zylali

  Xhulia Zylali

  7 mesi fa

  Se ky është këngëtar i pazëvendësueshëm 🧡❤❤🙏🙏🤩🤩

 • SuperBook Forever

  SuperBook Forever

  7 mesi fa

  Ceep going my favorite artist 😍💯

 • Vanesa Kostova

  Vanesa Kostova

  8 mesi fa

  2021? ♥️🇧🇬🇦🇱

 • kefser isufi

  kefser isufi

  8 mesi fa

  ♥️⭐️🩸

 • gledjapapa93

  gledjapapa93

  8 mesi fa

  !! JE MË I MIRI NË BOTË ALBAN 🇦🇱!
  !!JETË !!!❤️

 • irza sula

  irza sula

  8 mesi fa

  Idhulli im♥

 • Zhorzheta Kuruni

  Zhorzheta Kuruni

  8 mesi fa

  🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • Alba musa

  Alba musa

  9 mesi fa

  Jet e ti je shume i mire ze i embel fjal te mbrekullushem

 • Alba musa

  Alba musa

  9 mesi fa

  ♥️♥️♥️♥️♥️

 • Brikena Briki

  Brikena Briki

  9 mesi fa

  Artist i kompletuar!
  Kënaqësi shpirtërore është zeri jot e adhuroj pa fund çdo këngë që këndon!
  Respket pa fund për Alban Skënderaj.

 • Ilda Hoxha

  Ilda Hoxha

  10 mesi fa

  Pas 2 vjet un akoma duke e degjuar kng😭❤

 • Erla Capuni

  Erla Capuni

  10 mesi fa

  Te gjitha kenget e tua jane hite ,,,te pavdekshme

 • Efi Gjika

  Efi Gjika

  10 mesi fa

  Nuk ka sekonde qe frymarrjen ma ndal 💌🔥

 • granitOffcial

  granitOffcial

  10 mesi fa

  💔💔

 • Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  10 mesi fa

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💖💝💗❤❤💔💔kavaje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💖💝💗💝❤❤emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💖💝💗❤❤arisi💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤❤💔💔1💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤

 • Labinora Jefkaj

  Labinora Jefkaj

  10 mesi fa

  ufff ich liebe es

 • jakefutplot

  jakefutplot

  10 mesi fa

  Kenge dritheruese. Ka nje magji te vogel brenda saj.

 • Vanessa Delaj

  Vanessa Delaj

  10 mesi fa

  👏👏😍

 • Sava Kokoshi

  Sava Kokoshi

  11 mesi fa

  😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍😍

 • Blabla blabla

  Blabla blabla

  11 mesi fa

  Ështe super kenge bejini like dhe subrstait

 • Ene Hoxha

  Ene Hoxha

  Anno fa

  ❤❤

 • Μ M

  Μ M

  Anno fa

  Je magjia...❤❤❤❤

 • E M

  E M

  Anno fa

  Super bukur tekst ,muzike, c'te thuash.....Artist

 • EM'A

  EM'A

  Anno fa

  It was the best birthday gift ever and i still cant get over this song its a must have in all my playlists

 • pamela Hyra

  pamela Hyra

  Anno fa

  🤩🤩🤩

 • pamela Hyra

  pamela Hyra

  Anno fa

  🤩🤩🤩

 • Albi_ H

  Albi_ H

  Anno fa

  Cdo fjale me kujton vajzen qe dua dhe u lendova deri ne piken e fundit
  Ishalla e shef kte koment, dua te te them qe akoma je ne zemren time dhe te dua akoma me shume cdo dit "L" (pema)❤🤞

 • FF DRACO YT

  FF DRACO YT

  Anno fa

  Super talent

 • tea etea

  tea etea

  Anno fa

  Jete💙M ❤❤❤

 • stivi pro

  stivi pro

  Anno fa

  Like kush e shikon ne 2020

 • Nertila Rapo

  Nertila Rapo

  Anno fa

  Kte kenge dhe shume te tjera te Albanit do degjohen dhe shuuuuuum vite te tjera.Je unik ne muziken qe ben

 • Veshaj Veshajj

  Veshaj Veshajj

  Anno fa

  Jete!

 • Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  Anno fa

  1

 • Enea Demaj

  Enea Demaj

  Anno fa

  kfcenea5

 • Anisa Mehmetaj

  Anisa Mehmetaj

  Anno fa

  Me qeteson zeri I Tij

 • Tony 🇦🇱

  Tony 🇦🇱

  Anno fa

  je dobesia ime per zerin shendet e lumturi paq ne jete amin.

 • Ana Ana

  Ana Ana

  Anno fa

  Jeni talent i lindur

 • Hurma Korra

  Hurma Korra

  Anno fa

  Puotiotuooflgkgkfhkhljtfgjh

 • Ermelinda 22

  Ermelinda 22

  Anno fa

  13/08/2020. Një këngë e pa papërsëritshme.

 • Etleva Dähne

  Etleva Dähne

  Anno fa

  😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

 • Etleva Dähne

  Etleva Dähne

  Anno fa

  #Amin

 • Giselda Plaku

  Giselda Plaku

  Anno fa

  Mrekullia vet kjo kenge

 • Xhesilda Zeqo

  Xhesilda Zeqo

  Anno fa

  ...dhe nuk ka nat qe ne enderr sme mer... 🙏🏻🙏🏻

 • Sara A

  Sara A

  Anno fa

  Komenti 1111☘️

 • Erjona Hoxha

  Erjona Hoxha

  Anno fa

  Çdo kenge e gjejme veten....

 • Akil Aliu

  Akil Aliu

  Anno fa

  🙌

 • lyrisc

  lyrisc

  Anno fa

  Wow super kenge super artist BRAVO ALBAN je thjesht SUPER me kuptimin e plot te fjales ❤❤❤

 • Luze Portokalli

  Luze Portokalli

  Anno fa

  😔😔😔

 • Sara A

  Sara A

  Anno fa

  Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoniiiiii

 • Suzana Ngjelo

  Suzana Ngjelo

  Anno fa

  2020 ❤️❤️

 • E. V

  E. V

  Anno fa

  💖💖💖

 • Enkeleda Gjalma

  Enkeleda Gjalma

  Anno fa

  😢😢😢😢😢😢😢

 • Enkeleda Gjalma

  Enkeleda Gjalma

  Anno fa

  E vertet eshte ❤❤❤❤❤

 • BLACKPINK ALB

  BLACKPINK ALB

  Anno fa

  O ju 610 personat qe keni ber dislike do ju shpjegoj dicka:
  👍kjo eshte like shtypni kte ne kenget e albanit
  👎kjo eshte dislike dhe po e shtype do te te shperrthej telegoni mos e shtypni me se ktyre 610 personave do ti ket vajt dhe policia ne shtepi kur o ta ken bere dislike

 • Egla Jaupi

  Egla Jaupi

  Anno fa

  Je i mrekulushem te pershendes!!!!!

 • S Z

  S Z

  Anno fa

  refreni i vjedhur nga Passenger - Let her go

  • S Z

   S Z

   Anno fa

   @J K who said the lyrics? do you even understand what I said sweetie? I said the chorus not the lyrics.

  • J K

   J K

   Anno fa

   @S Z I'm not a Kpop Stan my dude just a bts Stan and the lyrics aren't the same

  • S Z

   S Z

   Anno fa

   @J K what not you kpop stan

  • J K

   J K

   Anno fa

   ???? Lol not

 • Bilbili Antoneta

  Bilbili Antoneta

  Anno fa

  Bravooo 👏👏👏👏👏👏😍 gjithmon i pari

 • sara sara

  sara sara

  Anno fa

  I love this song and singer ❤

 • Anna anna

  Anna anna

  Anno fa

  edhe nje keng e jotja mo alban qe mu ngulit ne zemer 😥🥰

 • brunilda vaja

  brunilda vaja

  Anno fa

  😥😥😥😥😥😥

 • elvis mulaj

  elvis mulaj

  Anno fa

  tfala pot ban eric claptoni , po thot shum mir e paske perkthy kangen tem :P

 • DPS3688

  DPS3688

  Anno fa

  Faleminderit

 • smithwesson870

  smithwesson870

  Anno fa

  Kjo eshtë muzikë, thjesht bukur!

 • Mikaela Hoxhaj

  Mikaela Hoxhaj

  Anno fa

  Super bravo☺☺👌👌👍👍

 • gerta Avd

  gerta Avd

  Anno fa

  😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏🥰🌻

 • Gabriel Komedi Jaupi

  Gabriel Komedi Jaupi

  Anno fa

  je meiniri ne keng ne dashuri ne sjellje ne te gjitha je me i miri jegjithckaaaaaa

 • Sonila Nila

  Sonila Nila

  Anno fa

  2020....like

 • ALNORA Dushku

  ALNORA Dushku

  Anno fa

  24.12.2019 a e degjohet ende? Super keng

 • Angelik Anjelik

  Angelik Anjelik

  Anno fa

  Rispecchi tutti i miei sentimenti😔 bellissima canzone💛💛💛

 • Bardhi debrova

  Bardhi debrova

  2 anni fa

  😍😍😍😍😍😍😍2019

 • Γεωργία Τόντι

  Γεωργία Τόντι

  2 anni fa

  Super👏👏👏

 • Miri Veliu

  Miri Veliu

  2 anni fa

  , ... jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres; shume texte te bukura

 • Rozi Imeraj

  Rozi Imeraj

  2 anni fa

  Te gjitha kenget i ke super😊