Alban Skenderaj - JETE

Pubblicato il 4 feb 2019
visualizzazioni 7 794 621
0

Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Endri Shani, A. Skenderaj
Available on:
Deezer: www.deezer.com/en/album/86527872
Spotify: open.spotify.com/album/70UYIh...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/jet...
JETE
Stepen buzet, dridhet zeri
Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
Nuk e besoja une i mjeri
qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
Dhe prita, dhe mbolla
nje farez qe nuk do mbinte kurre
I mposhtur deshmova lirine e saj
Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE
Mendja ime arratiset
neper vendet qe nuk shkela me ty
Zemra si nje ore kurdiset
dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni
Jam vyshkur nga etja, per syte e saj
Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 184  
 • Jona Eri

  Jona Eri

  3 anni fa

  Shpirtin ta nxjerr nga vendi me cdo kenge qe ben❤

 • ALBOGRAFI

  ALBOGRAFI

  3 anni fa

  Sa like shkojn per Alban Skenderaj , artist me plot kuptimin e fjales . RESPEKT

 • Nila Nila

  Nila Nila

  3 anni fa

  Jam rritur duke degjuar kenget e Albanit e do vazhdoj... cdo not perciell emocion...cdo fjal ka nje kuptim...cdo varg ka melodi dhe cdo keng ka jete. Unik ne piedestal....👏🌟👑😍

 • Marsela Cela

  Marsela Cela

  2 anni fa

  Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal

 • Ornela Rustemi

  Ornela Rustemi

  3 anni fa

  Na e shtove JETEN me kete kenge, Alban.

 • besi love

  besi love

  3 anni fa

  Perfekt si gjithmone, faleminderit Alban per cdo emocion qe na dhuron. D❤️B 🥰

 • Irini Ceci

  Irini Ceci

  3 anni fa

  E dija qe ti nuk do te zhgenjeje, pasi ti je vete perla e muzikes shqiptare, je ARTIST i vertete. Suksese te metejshme edhe pse ti je vete suksesi. Bravo!!!

 • Geraldo Kociu

  Geraldo Kociu

  3 anni fa

  Sa here qe e degjoj me ben te ndjej dhimbjen dhe mallin per Enjgjellin tim te vogel. 👏

 • Alki Skura

  Alki Skura

  3 anni fa

  Nje njeri i madh, nje artist i rralle, ze dhe muzike plot vlera 👏

 • Marsi Pirra

  Marsi Pirra

  3 anni fa

  Si gjithmon nje emocion qe te rrengjeth mishin..unik ne cdo kohe 🙏🙏🙏

 • Onda Vokrri

  Onda Vokrri

  3 anni fa

  Mu ne mes tzemres, si thike e embel kjo këngë . Ajo jam e sigurt qe eshte krenare per ty pa fund Alban, e ta bekon cdo frymëmarrje. ❤️

 • flørå.N flora

  flørå.N flora

  3 anni fa

  Këngë qe i shkonë stilit dhe emocionit timë ! Këngë aq prekse për shpirtin melodia dhe zeri yt i ëmbël rrjedhë neper damare sikur uji kristalë qe rrjedhë tek Drini i Bardhë. Alban këtë mesazh timin do ta shofin gjenerata të reja mbas shum vitesh ose Dekada dhe do të binden se ti vertetë je dhe do të mbetësh pa asnji diskutimë një Artist i rrallë një perlë e muzikës origjinale dhe një njeri tërësisht i KOMPLETUAR 👌🎸

 • anxh

  anxh

  3 anni fa

  "Dhe nuk ka nate qe ne enderr sme merr....😔"

 • Valka Neziri

  Valka Neziri

  3 anni fa

  Oh, what a masterpiece! 👏👏👏

 • Yll limani

  Yll limani

  3 anni fa

  Keng super plot ndjenje 😍

 • Zami Zami

  Zami Zami

  2 anni fa

  Këngëtari më i mirë shqiptar për mua!! LOVE YOU! 😍😍

 • Ester Elizabeth Niven

  Ester Elizabeth Niven

  3 anni fa

  Teksti I perkthyer ne anglisht. Me falni ne qofte se ka ndonje gabim:

 • Valmira Rama

  Valmira Rama

  3 anni fa

  Kenaqsi te degjosh zerin tend ❤ 👏👏👏👏👏

 • Stanislav Yakubovskyi

  Stanislav Yakubovskyi

  3 anni fa

  I like albanian music!!!

 • Stelina Musta

  Stelina Musta

  3 anni fa

  Nje kenge e mrekullueshme siç din me bere me i miri i Shqiperise.👌👌Alban Skenderaj je i