Alban Skenderaj ft. Elinel - Kam nevoje (Official Video HD)

Pubblicato il 6 mag 2016
visualizzazioni 15 088 782
0

Now available on
Deezer: www.deezer.com/album/13047828
Spotify: open.spotify.com/album/5QaxcR...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/kam...
Music: Alban Skenderaj
Lyrics: Alban Skenderaj, Elinel
Video Production: FoxesFilm
Arrangament: Gmaj7, Alban skenderaj
iTunes: itunes.apple.com/us/album/kam...
Amazon: www.amazon.com/Nevoje-feat-El...
AlbanSkender...
albanskende...
(Alban)
Shpirt pangopur, peng në kohë
Natën gjumin nuk e njoh
Endem nëpër shtigjet e vetmisë
Sytë më shohin bardhë e zi
Jam njeri e s'jam njeri
Zhytur thellë në baltën e lakmisë
Kam nevojë për pak muzikë
Ndenjën ta jetoj pa frikë
Të gjej paqe thellë në zemër
Te mbështetem tek një mik
Kam nevojë të them më fal
Të besoj në ideal
Të qesh, të qaj me mall
Kam nevojë të ndihem gjallë
(Elinel)
Dashni
Kjo çmenduni e arsyetume
M'ka bo me lu me zjerm ma ka pru shpirtin n'maje hune
M'ka bo me dyshu n'veten
Urrejtja erdh e pa ftume
Jom munu me lartësu me punë veten n'kët botë t'kufizume
I rrethum jom me shoqni
Që shohin vec sipërfaqen
vlersojnë vec sipërfaqen
E bojnë sikur t'vetknaqun
Kom nevojë mu çmu për ato që jom
Skom nevojë me ndrru për një opinion as me ndrru për kërkon'
Nevoja m'nxiti e une shpiki
M'nyra qysh me pa dritën midis eklipsi
Qysh me mujt me pa t'mirën n'diçka t'keqe
T'pa shpirtit m'i thirr n'ndërgjegje
Me dashni me fshi urrejtje
Pritëm se po bi
Bi si një stuhi përplotë me shi n'ër lot e mi veç unë e di sa thellësi ka m'rri shtrati i k'tij lumi që vërshon vështirësi po s'munet me m'përbi
Kom me kon ç'ai që noton kundër rrjedhës qe vërshon me furi
(Alban)
Dhe kur të qëndroj ndoshta me zor në këmbë
Dhe kur gjithcka që ka mbetur është një këngë
Une do them krenar se jetova i lirë
Dhe kur gjethet të jenë zverdhur një mëngjes
Kur thesaret të veniten në harresë
Vec një emocion vlen njëmijë pasuri
(Refren)
Kam nevojë për pak muzikë ....
(Elinel)
Kom nevojë
Për një bisedë t'sinqertë mos mu paragjyku për ato ça munet goja me nxjerr
Kom nevojë me m'bo me besu që s'ki me m'keqkuptu po ki me kon me mu, a je me mu?
Kom nevojë me taku njerëz që m'inspirojnë e m'bojnë me besu qe besnikërinë s'e tradhtojnë
Kom nevojë k'saj egos teme me ja dhan një kuptim
Me besu që me kon i mirë n'jetë e ka një qellim
(Alban)
Hapin jo nuk e ndal, jo nuk e ndal, jo nuk e ndal
Kam nevojë më shumë se kurrë të ndihem gjallë
(Refren) Kam nevojë për pak muzikë ....

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 2 480  
 • Luna Ymeri

  Luna Ymeri

  2 ore fa

  Shu e sakt po ku ti gjesh eta njerez te rrall jan

 • Flamur Kastrati

  Flamur Kastrati

  7 ore fa

  This is our BonJovi-itsmylife

 • Jacob Gabriel Tk

  Jacob Gabriel Tk

  9 ore fa

  Faleminderit për punën e mirë të 💫Dr Romeo Valentine Spell💫 🥰❤️💕🌻 në Facebook jam shumë i lumtur faleminderit shumë zotëri

 • Jacob Gabriel Tk

  Jacob Gabriel Tk

  9 ore fa

  Faleminderit për punën e mirë të 💫Dr Romeo Valentine Spell💫 🥰❤️💕🌻 në Facebook jam shumë i lumtur faleminderit shumë zotëri

 • marigona konjuhi

  marigona konjuhi

  14 ore fa

  Kenga me e pelqyera ime... ❤️

 • Denada Debrova

  Denada Debrova

  Giorno fa

  2022🥺❤❤

 • Genta Kejda

  Genta Kejda

  14 giorni fa

  2022 yeah

 • Genta Kejda

  Genta Kejda

  14 giorni fa

  Super super Alban Skenderaj adhurim mamma mia ca teksti

 • flori mumajesi

  flori mumajesi

  14 giorni fa

  Anisa will be a good understanding aboutthe world would have done it you'r plan for a while in a few years or even a year now and then again and again and your family members who are interested and know how you can achieve your go to work with them because they have a job and you can expect to achieve this goal by making sure that your customer service experience and experience and experience and experience and you will need to make a difference between the company and the company and your business partners with a new product and services you need to be successful on your business partner with your team members who are willing to offer you th solutions for your company before they have a good decision about what we can achieve your goals with your business partners with your business partners

 • ichigo kurosaki

  ichigo kurosaki

  21 giorno fa

  Hm I understand nothing but a friend of mine wanted me to hear this, she gave me a translation, so that's why I'm hear now, greetings from Germany

 • George Etemaj

  George Etemaj

  21 giorno fa

  Nje keng qe Mo's te me pelqej nuk e Kam degjuar Tek Albani ..cdo keng ka ndjesine dhe tekstin e goditur kaq bukur .. Faleminderit per cdo tekst dhe performances tende🥰

 • Vasilika Sinani

  Vasilika Sinani

  28 giorni fa

  Artiste I madhe zot cfare ke krijuar🥰🥰

 • Xhorxhina Lamçja

  Xhorxhina Lamçja

  28 giorni fa

  Qysh me mujt me pa t'mirën n'diçka t'keqe t pashpirtit mi thirr ndërgjegje,me dashni me fshi urrejtjen 👏👏👏👏👏👏

 • Matilda Cani

  Matilda Cani

  🥺

 • Florjand Adushaj

  Florjand Adushaj

  Elinel ke nje ze te vecant ja kalon dhe Eminit.Alban nje kengetar i vecant

 • Albano Verezi

  Albano Verezi

  2022 😇

 • Daniel Hoxha

  Daniel Hoxha

  Sa her ta plq komentin tim do vij edhe ta digjoj kengen

 • NRG NEGOTINA

  NRG NEGOTINA

  Pov: ti ende e degjon kete kenge ne vitin 2022

 • Kastriot…….!

  Kastriot…….!

  Keng e pavdekshme

 • Ema Ema

  Ema Ema

  Bravo 👏