Alban Skenderaj - Jolie

Pubblicato il 9 gen 2021
visualizzazioni 4 593 776
0

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt...
iTunes: music.apple.com/us/album/joli...
acromaxmedia.lnk.to/Jolie

JOLIE

Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika

Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • aranit kojdheli

  aranit kojdheli

  3 giorni fa

  Jolie Jolie si nje shoqa ime e pa par! Joli Joli je me e mira!

 • Dj Dj

  Dj Dj

  9 giorni fa

  Nje shkim si MONA LISA ; befasi me le. PURE ART 🖼

 • 💪ton.

  💪ton.

  22 giorni fa

  🔥🔥🔥

 • Fatbardha Torra

  Fatbardha Torra

  Mese fa

  ...as nje mbiemer dhe asnje adrese
  sikur nje foto ta kisha nga ti
  dhe endem si i marre neper Paris
  dhe pse e di qe eshte nje cmenduri....
  E DASHUROJ KETE KENGE

 • Trinda Gashi

  Trinda Gashi

  Mese fa

  Këngë e veqant 🧡

 • 💪ton.

  💪ton.

  Mese fa

  Super hit🔥

 • Elena Olteanuu

  Elena Olteanuu

  Mese fa

  ❤️‍🔥

 • Paola Haxhillari

  Paola Haxhillari

  Mese fa

  Shume bukur

 • maria elena

  maria elena

  Mese fa

  kur degjon nje kenge dhe rrengjethesh ,kur degjon nje kenge dhe thjesht shpirti jot udheton ,dije se ajo eshte nje kenge me cilesi te larte ....zeri interpretimi,videoklipi ,apo thjesht nje fotografi ( si foto me lart)....jane gjithcka qe i nevojitet nje artisti me vlera muzikore ..
  jam lodhur me videoklipet e tjera qe nderrojn fustanet ne cdo sekond sikur behet rreklam i rrobave jo nje interpretim ...dhe ato duart sikur reciton festen e abetares ...
  kemi nevoj per te tilla keng dhe per te till kengetar ...
  muzika eshte frymemarrje per mua ...muzika eshte jeta ime ...kendoj qe kur mbaj mend veten .(qe ne kopesht) ..🎶

 • Albana Qyrdeti

  Albana Qyrdeti

  Mese fa

  Bellissima canzone..bravo Alban....asnjehere sna zhgenjen👍🙏

 • Andrea Stella

  Andrea Stella

  Mese fa

  me trasmeton nje qetesi shpirterore me zerin tend magjeps

 • Aldisa Adisa

  Aldisa Adisa

  Mese fa

  kengetar i rrall ,,bravooò

 • 💪ton.

  💪ton.

  Mese fa

  Kryeveper. Bravo..👏

 • viktoria Konomi

  viktoria Konomi

  2 mesi fa

  Bravo !!!

 • Monika Gjinaj

  Monika Gjinaj

  2 mesi fa

  Super kenge 👍🏻

 • Aneleh Smith

  Aneleh Smith

  3 mesi fa

  What a song fiksimi im dhe specially kur jam ne makine me cone ne nje bote tj e adhuroj si gjithmone Alban ur the best 👌 👏👏🥰🥰🥰

 • mikemi05 MT

  mikemi05 MT

  3 mesi fa

  eat...... sleep..... repeat Jolie!!!

 • Romario Dashi

  Romario Dashi

  3 mesi fa

  Po na Torturon me keto keng 😐😐😐 gjithmon godet gjithmon 👋

 • Tatjana Halimi

  Tatjana Halimi

  3 mesi fa

  Super keng

 • Besmir Cerma

  Besmir Cerma

  4 mesi fa

  Ky njeri eshte shembull per muzik te paster.bravo alban

 • Liresta Malaj

  Liresta Malaj

  4 mesi fa

  Kjo keng esht xhevahir

 • ardita zeqiri

  ardita zeqiri

  5 mesi fa

  O zot qfar vokali tzerit e ki Albani i 1 i vetmi ne Shqiperi

 • landi xhuraj

  landi xhuraj

  5 mesi fa

  👏👏👏👏

 • Silvi Duraj

  Silvi Duraj

  5 mesi fa

  Zeri Albanit ilac per shpirtin 🥰

 • Hanumshahe Sylejmani

  Hanumshahe Sylejmani

  5 mesi fa

  Këngëtar fantastik!

 • Ana Koteli

  Ana Koteli

  5 mesi fa

  Ky kombinim , kaq i bukur 💫

 • KEIRA B

  KEIRA B

  5 mesi fa

  Këngëtari që bën hite duke përdorur vetëm gjuhën letrare.💫

 • I d o n t g i v e a d a n m

  I d o n t g i v e a d a n m

  5 mesi fa

  My name is jolie

 • zhani elezi

  zhani elezi

  5 mesi fa

  Zhuli zhuli 😍😍❤❤🙏🙏

 • El Torito

  El Torito

  5 mesi fa

  Thjesht 🔝

 • Magi Margaret

  Magi Margaret

  5 mesi fa

  Love ittttt ♥️

 • Γεωργία Τόντι

  Γεωργία Τόντι

  6 mesi fa

  👏👏👏👏

 • Manjola Bobo

  Manjola Bobo

  6 mesi fa

  Mbreti i muzikes SHQIPATRE me zerin dhe thjeshtesin e tij..

 • gjulie selimi

  gjulie selimi

  6 mesi fa

  Oh direkt në zemër ke prekur me këtë këngë 👏👏

 • Alma Zajaku

  Alma Zajaku

  6 mesi fa

  dashuroesh nese degjon kete keng

 • vullnet iseni

  vullnet iseni

  6 mesi fa

  Thjesht e ke Zërin Unik,
  Shpresoj te shkosh ne Eurovision dhe ti tregosh botes per vlerat qe posedon💪

 • Stealth Mode

  Stealth Mode

  6 mesi fa

  ❤❤

 • Evelyn Martinez

  Evelyn Martinez

  6 mesi fa

  What?

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Kenget e tua

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Alban ndjes past mami im i pelqente

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Me largojne cdo stres

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Alban cdo dite degjoj kenget e tua

 • Luan Gashi

  Luan Gashi

  6 mesi fa

  Gjdo këngë Ma e mire si tjetra, Respekt Alban Skenderaj

 • Arc Angel

  Arc Angel

  6 mesi fa

  🤣👌👍

 • Klajdi Duda

  Klajdi Duda

  6 mesi fa

  Alban je gjigand . Qetesi shpirti je.

 • moha med

  moha med

  6 mesi fa

  shqiponja 🦅 ♥️

 • Aleks Spaho

  Aleks Spaho

  6 mesi fa

  I vetmi këngëtar të cilit i mësohen kenget me dëgjimin e parë, shqip dhe paster. Këngëtar unik

 • Elton Martiri

  Elton Martiri

  6 mesi fa

  🔝🔝🔝

 • Moon Light

  Moon Light

  6 mesi fa

  Beautiful albania 🇦🇱
  Greeting from Morocco 🇲🇦

 • erinda sulaj

  erinda sulaj

  6 mesi fa

  E degjoj vazhdimisht edhe me shume me pelqen kjo kenge e repertorit tuaj

 • Raidi Kola

  Raidi Kola

  6 mesi fa

  Jolie

 • viona

  viona

  6 mesi fa

  Motra ime e pëlqen kete kenge
  Dhe un po ashtu

 • F A

  F A

  6 mesi fa

  Sehr schön.. Bravo Alban...

 • Croatian Dalmatian

  Croatian Dalmatian

  6 mesi fa

  Can't stop listening even I don't understand albanian...love you !

  • xhlke xhlke

   xhlke xhlke

   4 mesi fa

   zjxgjdgsjdvdgvdvsgddghshfyeytdtyddhbdvchc

  • Bledar Lami

   Bledar Lami

   4 mesi fa

   you are illyrian learn your old leanguage 😉

 • zlatan slatan

  zlatan slatan

  6 mesi fa

  Ne euro vizion !

 • Mirjan Prenga

  Mirjan Prenga

  6 mesi fa

  Me i miri
  Nje ze i paster
  Shqipe te paster
  Respekt

 • Aferdita Balla

  Aferdita Balla

  6 mesi fa

  Perfekte... !

 • fabjan12 fabjan12

  fabjan12 fabjan12

  6 mesi fa

  Shum bukur e ke ber kengen😗

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   6 mesi fa

   O Zholi kuje Zholi

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   6 mesi fa

   Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   6 mesi fa

   Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍

 • albi bano

  albi bano

  7 mesi fa

  🥺🥀💏❤😘

 • Tayna 🍭

  Tayna 🍭

  7 mesi fa

  Shume bukur bravo 👏 kenge e qet dhe e paster jolie

 • Mirela Pici

  Mirela Pici

  7 mesi fa

  Bellisima💖💖💖
  🎀💖🎀💖🎀♥️

 • Ledi Ledi1

  Ledi Ledi1

  7 mesi fa

  Sa keng e embel

 • Enea Begaj

  Enea Begaj

  7 mesi fa

  Nje shikim si Mona Lisa
  befas ti ma dhe
  Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
  Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
  Nata me e bukur qe mbaj mend
  Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
  dhe mbi leter shkruar emrin tend
  Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!

  Syte blu, floket me rrica
  Pa fryme me la
  Elegancen nga Franca
  Zjarrin nga Afrika
  Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
  S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
  U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
  Ende duke thirrur emrin tend
  Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!

  Asnje mbiemer dhe asnje adrese
  Sikur nje foto ta kisha nga ti
  Dhe endem si marre neper Paris
  Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri
  Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!

 • Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  7 mesi fa

  👍👍👍👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  7 mesi fa

  Einfach perfekt 👌

 • Anamaria Timofte

  Anamaria Timofte

  7 mesi fa

  Τι σημαίνει, μπορεί να το μεταφράσει κάποιος:;Τι λέει..ετσι γαμάτο τραγούδι 👏👏👏

  • Anamaria Timofte

   Anamaria Timofte

   4 mesi fa

   Έφχάρίστώ Πολύ

  • Petraq Kapurani

   Petraq Kapurani

   4 mesi fa

   Mboro na to metafraso

  • holli deind

   holli deind

   4 mesi fa

   Ενα βλέμμα σαν την μονα Λίζα εσυ μου έδωσες . Και εγω σαν Εξωγήινους στο champs Elysees Ξαφνικά νόμιζα οτι ζούσα σε μια ταινία Η πιο ωρα νύχτα που θυμάμαι ποτέ μου Αλλά οταν άνοιξα τα ματια μου βρήκα μονο ενα τριαντάφυλλο πάνω απο το μαξιλάρι Και σε ενα χαρτί ήταν το όνομα σου Οοο jolie που εισαι jolie Γαλάζια μάτια σγουρό μαλλί και μου κόπηκε η ανάσα Η κομψότητα απο Γαλλία και η φωτιά απο την Αφρική Ηταν απλα μια νυχτα επαναλαμβάνω στον εαυτό μου τιποτα παραπάνω Δεν ξέρω γιατι σε ψάχνω στην καθεμια Μια εβδομάδα περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι φωνάζοντας το όνομα σου Jolie jolie που εισαι jolie Ουτε ένα επίθετο ουτε μια διεύθυνση Θα ηθελα ξα είχα μια δική σου φωτογραφία Και περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι Οσο κι αν ξέρω οτι ειναι μάταιο

 • SABR AKHI

  SABR AKHI

  7 mesi fa

  shum shummmm nice :(

 • MËSO ANGLISHT

  MËSO ANGLISHT

  7 mesi fa

  Përshëndetje Alban Skënderaj. Unë jam fiks në moshën tënde dhe e kam ndjekur karrierën tënde muzikore qysh në fillesat e tua. Edhe unë vetë merrem në mënyrë indirekte me muzikën dhe besoj se e kam të bazuar atë që do të them më poshtë. Unë nuk është se mund të them që je një nga këngëtarët e mi të preferuar, por parë në aspektin e veshit kritik muzikor, ti mik i dashur je në mënyrë të parevokueshme këngëtari më i plotë dhe më i arrirë ne Shqiperi. E theksoj, nuk mund të them që jam fans, por e vlerësoj jashtë mase mënyrën tënde të të bërit muzikë. Je larg muzikës komerciale dhe muzikës mbytëse. Largpamësia dhe vizioni yt i të bërit muzikë në këtë vend është në vendin e gabuar, pasi po të ishe në një vend perëndimor, do të ishe padyshim në top listat botërore, në krah me divat e muzikës. Gjithsesi, të paktën degjojmë edhe ne muzikë cilësore dhe faleminderit për sa bën.
  Post scriptum. Refreni i kësaj këngë është totalisht jashtë kesaj bote, thjesht mrekulli.

 • Drita Xhima

  Drita Xhima

  7 mesi fa

  Eshe i vetmi kengetar qe e degjoj cdo dite dhe nuk me merzitet.🥰🥰🥰🥰

 • Lejla Mujović

  Lejla Mujović

  7 mesi fa

  Bebe 💚❤️..

  • Lejla Mujović

   Lejla Mujović

   5 mesi fa

   @Beb 🥥

  • Beb

   Beb

   5 mesi fa

   🌍

 • Jona Kelmendi

  Jona Kelmendi

  7 mesi fa

  Thjesht nje emocion

 • isteri sara

  isteri sara

  7 mesi fa

  Shume e bukur muzika🥰

 • black boy

  black boy

  7 mesi fa

  po kto dislike pse i bejn si mar vesh njerz negativ 🤔

 • Egla Maxhari

  Egla Maxhari

  7 mesi fa

  I madh je Alban, krenohemi me ty!

 • Erik Boli

  Erik Boli

  7 mesi fa

  Cfare masterpiece edhe perle kjo kenga kengetari me i kompletuar ne te gjithe trevat Shqipetare Alban Skenderaj per Eurovision 👌😍✌👏🇦🇱🙏👍

 • Albina B

  Albina B

  7 mesi fa

  ❤️

 • Dimitris zelo

  Dimitris zelo

  7 mesi fa

  🇬🇷🇦🇱one love🇬🇷🇦🇱

 • Ibrahim Dragusha

  Ibrahim Dragusha

  7 mesi fa

  🇽🇰👌👌🇦🇱🥂🙏🌷

 • Perputhen Pikant

  Perputhen Pikant

  7 mesi fa

  https://www.youtube.com/watch?v=cbRn92AnY5I

 • Perputhen Pikant

  Perputhen Pikant

  7 mesi fa

  Kenga me e re e Mevlit dhe Julit
  @

 • E Creative

  E Creative

  8 mesi fa

  Ahh po e shijoj ne maksimum tani kte kenge nen rrezet e diellit , muzika ,teksti me plot kuptim .Padyshim kengetari me i mire qe kemi ne Shqiptaret ALBAN SKENDERAJ 👑!

 • Big Albania

  Big Albania

  8 mesi fa

  ti duhesh per EUROVIZION o alban pz jepja shqipris kte titull respect

 • elisabeta agasi

  elisabeta agasi

  8 mesi fa

  Super 👏

 • Juljana Filaj

  Juljana Filaj

  8 mesi fa

  Ska kengetar me te mir se ty ❤️❤️❤️

 • Elen Deea

  Elen Deea

  8 mesi fa

  ❤️❤️🇷🇴

 • Efli FF

  Efli FF

  8 mesi fa

  I vetmi njeri qe ben kaq kenege te bukura

 • Giulio Baldan

  Giulio Baldan

  8 mesi fa

  jolly jolly 🤦🏻‍♂️ che disastro

 • Artan Coku

  Artan Coku

  8 mesi fa

  Imagjino, e degjoj kenger "per ty" dhe perseri duket sikur eshte kenge qe e ka nxjerr tani

 • Leli Kokoceli

  Leli Kokoceli

  8 mesi fa

  💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 qetsimi shpirtit tim je me kte ze

 • Mabel Sheen

  Mabel Sheen

  8 mesi fa

  Shum i talentuar 😀

 • donika gojani

  donika gojani

  8 mesi fa

  0
  Ok

  E

  M

  • Eva Koci

   Eva Koci

   4 mesi fa

   Bravo shum e bukur

 • doshi c

  doshi c

  8 mesi fa

  Artist i klasit te larte 👌🇦🇱

 • Erta Veli

  Erta Veli

  8 mesi fa

  U

 • semnome jr

  semnome jr

  8 mesi fa

  😳 que isso jolie

 • Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  8 mesi fa

  👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Rudin Mita

  Rudin Mita

  8 mesi fa

  Super kengetar BRAVO ALBAN👏👏

 • Fieri Vlora

  Fieri Vlora

  8 mesi fa

  Bravo Alban

 • T Vijay Kumar

  T Vijay Kumar

  8 mesi fa

  didnt understood a single word but felt to the core

  • MËSO ANGLISHT

   MËSO ANGLISHT

   7 mesi fa

   If you could understand the words, the impact would be just incredible. It's a masterpiece.

 • Brunilda Elezi

  Brunilda Elezi

  8 mesi fa

  Ka qene nje nder kengetaret qe me acaronte vetem kur e dëgjoj emrin. Si kam dëgjuar asnje kenge te tijen ama keto 2 kenget e fundit I ka qare me lot, I adhuroj

 • Belgim Brucsel

  Belgim Brucsel

  8 mesi fa

  🤗🤗🤗🤗👌