Alban Skenderaj - Plage ne gjysmeshpirt

Pubblicato il 17 mar 2019
visualizzazioni 1 828 297
0

Muzike dhe Tekst: Alban Skenderaj
Orkestrim: Endrit Shani

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/6WW0WJ...
Deezer: www.deezer.com/en/album/90561122
iTunes: itunes.apple.com/us/album/pla...

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • brunilda bodurri

  brunilda bodurri

  28 giorni fa

  Babi im ,sa e madhe dhimbja pa ty .

 • Franco Gerardi

  Franco Gerardi

  3 mesi fa

  Sa her degjoj kenget e tua mbyll syt e degjoj zerin e kto fjal magjike ndihem si ne nje bot tjetr mos vdeksh kurr Alban skenderaj

 • Ina Shuaipi

  Ina Shuaipi

  3 mesi fa

  Sa e madhe eshte kjo dhimbje !!!! Vetem ne qe nuk kemi prinderit e kuptojme cfare do te thote kjo plage 😥😥😥😥😥😥😥😥

 • Burbuqe Gjona

  Burbuqe Gjona

  4 mesi fa

  😢😢 mamushi ime me mungon shume 😢😢😢

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Kengetari me mire ne bote kjo kenge me ben per te qare alban me preku shume zoti te ruajt familjen tende

 • Elsa Kaja

  Elsa Kaja

  7 mesi fa

  😥😥😥😥😥

 • Eduart Lamallari

  Eduart Lamallari

  7 mesi fa

  Me pershkruan jeten time dhe kjo kenge do jete 1shi per mua mezi pres te takoj gjysmen tjeter.super kenge.

 • SaraSkenderi SaraSkenderi13

  SaraSkenderi SaraSkenderi13

  7 mesi fa

  ❤️❤️❤️❤️❤️😥😥😥🥺🥺🙈

 • Ermir Mehmeti

  Ermir Mehmeti

  7 mesi fa

  Je thjesht magjik, dhimbja ime ska kufij te falenderoj,madheshtija eshte nena e mirsis, fjalet godasin shpirtin e kujtdo njeriu me ndjenja dhe virtyte ,te magjishme,kam respekt per fjalet,she melodin,qofsh I bekuar.Mua, zonja ime ,mu largua nga kjo jete, semundja e mori, ne lulen e jetes,pa thithur akoma aromen e femijve te vete te mrekullueshem. Te falenderoj, per Kate mik😥😥

 • giselda plaku

  giselda plaku

  10 mesi fa

  😭

 • Lira Triço

  Lira Triço

  Anno fa

  Ne cdo moment kenget etua duken sikur ka dal sot 🌟🌟🌟🌟

 • Μ M

  Μ M

  Anno fa

  Sa shume fjale mbeten pa u thene.😢😢

 • Klejdi Basha

  Klejdi Basha

  Anno fa

  😰

 • Shefiko Hoxha

  Shefiko Hoxha

  Anno fa

  😥😥😢

 • Kevin G

  Kevin G

  Anno fa

  Shum e bukur kjo keng 😥

 • Noel Shehu

  Noel Shehu

  Anno fa

  😍😍

 • Giselda Plaku

  Giselda Plaku

  Anno fa

  O zotttt 🥺🥺🥺kjo kenga

 • Alketa Pajaj

  Alketa Pajaj

  Anno fa

  Perse, perse nuk me prite edhe pak?? Sa shume fjal mbeten pa u then....💔 Kjo keng duket e shkruar per mamin tim qe u nda nga jeta pak koh me pare dhe nuk munda dot ti them as lamtumire😭😭😭😭

 • Vefy Runaj

  Vefy Runaj

  Anno fa

  😭😭

 • Klajdi Duda

  Klajdi Duda

  Anno fa

  Legjend ,do mbeten gjithmon kompozimet e tua se jan art .ky eshte dallimi .midis kengetareve te tjer

 • Giselda Plaku

  Giselda Plaku

  Anno fa

  Kush po e degjon përsëri këtë këng si un likr

  • rosa Imed

   rosa Imed

   Anno fa

   Une e degjoj cdo dite 😭😭 qe kur babi vendosi te ikte nga ne..,🙏🙏🙏😭

 • Algerta Allajbej

  Algerta Allajbej

  Anno fa

  E io piango con le tue canzoni ,una voce delicata dolce ,che mi fa venire i brividi....il migliore in assoluto

 • Alimeja Gega

  Alimeja Gega

  Anno fa

  Me rrenqethin kenget e tua te lehta. nuk ka si ju. Faleminderit qe eksiston . shqiptaret te duan shume . kenget e tua me vene ne gjume

 • hlir laska

  hlir laska

  Anno fa

  You are number 1 on the world

 • Klara Klara

  Klara Klara

  Anno fa

  Ende në telefon pres thirrjen tënde 😔😓🖤

 • Klarisa Alla

  Klarisa Alla

  Anno fa

  Keng e bukur

 • 123 Abc

  123 Abc

  2 anni fa

  Kenge qe nuk do fjale .. mijera ngjyra emocion ... 👏👏👏👏

  • 123 Abc

   123 Abc

   3 mesi fa

   02.09.2021

 • Miri Veliu

  Miri Veliu

  2 anni fa

  Me shume ndjennje e Kendone ky kete Kenge. Te lumte Alban!

 • vasilika koshovari

  vasilika koshovari

  2 anni fa

  Sa here e degjoj emocionohem njelloj.Sa krenare e ke bere nene tende! WELLDONE!

 • LUTA luta

  LUTA luta

  2 anni fa

  Per mamin tim qe u nda nga jeta kete tetor.
  Ende ne tel pres thirjen tende.....
  Perse perse nuk me prite edhe pak....
  Me vjen te qaj 😪😪
  Kjo kenge ka shume dhimbje. Kush ka ndier dhimbje e di cpo them.😪😪

 • alma shaini

  alma shaini

  2 anni fa

  Ende me djek ne gjoks e shtrenjeta ime Mami, dhimbje keshtu skisha ndjere jo asnjere, jeton brenda meje💔Mami❣️💞Komplimente Alban cdo fjal ne kete kenge e gjej veten time!!

 • M

  M

  2 anni fa

  one of the best singers i hear.
  it's fantastic to hear your voice and the quality of your lyrics.
  It's perfect. 🙌

 • rediola likollari

  rediola likollari

  2 anni fa

  👏👏👏bravooo ska fjale!!!

 • Fabiola Izetai

  Fabiola Izetai

  2 anni fa

  Shum e Bukur
  💗💖💕💕💕💕

 • Ezmeralda Ali

  Ezmeralda Ali

  2 anni fa

 • vasilika koshovari

  vasilika koshovari

  2 anni fa

  Nuk ja fal vetes qe e degjova kaq vone kete perle te radhes tende ALBAN.

 • Emi Hataj

  Emi Hataj

  2 anni fa

  Kenga me me shpirt qe kam degjuar ndonjehere ❤. Kjo eshte e till qe deperton thelle ne zemer neper ato skuta aty ku dhe vet ne skujtohemi ti vizitojme.

 • Valbona Luari

  Valbona Luari

  2 anni fa

  Babi😭😭😭😭😭🙏🙏

 • sidorela matmuja

  sidorela matmuja

  2 anni fa

  Ti je nje plage ne gjysme shpirtin tim..ne gjysme zemren time ,ne cdo gjysme qe me ke lene..Me mbyt malli per ty nena ime ,e kjo kenge eshte melodia me e bukur per te qare shpirti.😢😘 Albani si gjithmone deperton ne shpirt .

 • Olimbia klea

  Olimbia klea

  2 anni fa

  zeri jot te ben te udhetosh neper endra te clodh respekte

 • Ervehe Hasanaj

  Ervehe Hasanaj

  2 anni fa

  Kujt ti ve faj? Boten do denoj! Me vjen te qaj, qielli te degjoje! Kenge rrenqethese, emocione
  Urime dhe respekte o ze bilbil . Ervehe Idershaj

 • Paulo Zeka

  Paulo Zeka

  2 anni fa

  O zot lehtesoja dhimbjet atyre qe kane humbur njerezit me te dashur. Shum prekse alban . Cdo kenge jotja me ben te qaj. Kjo kenge edhe me shume😢😢😢😢😢

 • ALL IN

  ALL IN

  2 anni fa

  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania
  INSTAGRAM; @secret.albania @secret.albania @secret.albania @secret.albania

 • di caprio state

  di caprio state

  2 anni fa

  Nqs Futbolli ka Messin  Muzika ka Albanin ❤

  Padyshim Artisti me i Mire

 • Joana Theodhori

  Joana Theodhori

  2 anni fa

  😢😍

 • Addison Rae

  Addison Rae

  2 anni fa

  Alban Skenderaj je nje mrekulli!Falenderoj Zotin qe ti ekziston!💖⭐🌟👑

 • Hack Diy

  Hack Diy

  2 anni fa

  bravoo sinqerisht bravo cdo tingull kalon ne zemer

 • Dritan Meta

  Dritan Meta

  2 anni fa

  💓💓💓

 • Elena Sinaj

  Elena Sinaj

  2 anni fa

  Per gjysmen time qe tani nuk eshte me per ty Elton sinaj 💔💔💔😥😥😥😥

 • YOUTUBE Shqip

  YOUTUBE Shqip

  2 anni fa

  Hera e par qe e degjoj ishalla nuk ja degjoj me zerin

 • alketa ymeri

  alketa ymeri

  2 anni fa

  Te lumte goja ke nje ze qe te qeteson shpirtin Alban 👍

 • Mirela Lamaj

  Mirela Lamaj

  2 anni fa

  Dhe ne te dy qe flisnim me aq bindje sa dhe ksaj jete i jepnim vler 😢😢 kujt ti ve faj boten ta denoj zemer e motres gjithmon plag ne gjysem shpirti ❤

 • loreta memaj

  loreta memaj

  2 anni fa

  ❤️❤️❤️

 • Ada Veliu

  Ada Veliu

  2 anni fa

  sa kam qare

 • 2 kings free fire

  2 kings free fire

  2 anni fa

 • Mariglena Baci

  Mariglena Baci

  2 anni fa

  Nje kenge e mrekullueshme ! Sikur i ka vendosur magji kesaj kenge

 • Gaz Suku

  Gaz Suku

  2 anni fa

  veret keng

 • Gaz Suku

  Gaz Suku

  2 anni fa

  Suksese ALBAN SKENDERAJ.. Zoti jezus e ka marr plagen lendimin..dhe plagen e shpirtit..ne jemi zgjedhur te marrim gezimin dhe dashurine qe Zoti na jep per personin e jetes Ky eshte , Mendimi im personal...Zoti te bekoft. me respket te vecant
  nga Gazment Suku Official // Youtub

 • klea klea

  klea klea

  2 anni fa

  Sa vlere kan kenget e tua ! Alban Skenderaj ylli I shqiperise! Zeri jot, cdogje e jotja ka kuptim ! 💋💋💋💖💖💖

 • Fabjola Shehu

  Fabjola Shehu

  2 anni fa

  Ju lutem do me ndimoni me disa pelqime te fotua e djalit time https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=970939909770970&id=100005649105978 te komenti marinela arlind skendai ju lutem

 • Giselda Plaku

  Giselda Plaku

  2 anni fa

  Super kenge thjesht uauu mahnitesh po ta degjosh normal ska si te jete ndryshe kur eshte e kenduar nga ti alban love you

 • fier amsterdam

  fier amsterdam

  2 anni fa

  Shum ze te mir ke mor shok. Pse kaq mbrapa?

 • joni engjell

  joni engjell

  2 anni fa

  Sapo humba nenen dhe babain dhe kjo kenge eshte nje perle per nje plag ne shpirt je unik alban

 • Annie Pts

  Annie Pts

  2 anni fa

  Only you 👏💎❤

 • Denis Malaj

  Denis Malaj

  2 anni fa

  Bravoo 🙏

 • Bona bona

  Bona bona

  2 anni fa

  Ti je shqipetar me kenge shqip te bukura qe ke qef ti degjosh 🥰 se n’a jane bere shume shqipetare e shqipetar kengetare duke kenduar kenge indiane e veshje indiane turp 😏ku perfundoi tradita dhe kultura jone

 • Diana Dorda

  Diana Dorda

  2 anni fa

  Me vjen keq qe ke kaluar shume por jeta vazhdon, ke dy drita qe do e ndricojne jeten tende☺️☺️☺️

 • BM

  BM

  2 anni fa

  Kenge shummme e mire,te pakten per ket kohe :(

 • Mihal Sotiri

  Mihal Sotiri

  2 anni fa

  Me i miri

 • IDA JESSY

  IDA JESSY

  2 anni fa

  😥😥😥

 • Junada Kula

  Junada Kula

  2 anni fa

  💔

 • nerisa tragaj

  nerisa tragaj

  2 anni fa

  Te lutem mjaft Alban se nuk na mban me zemra!!😍😍

 • Jasmina Medina

  Jasmina Medina

  2 anni fa

  Ich liebe alle deine Lieder sooooo sehr....
  gjysma gjysem mbetet pa ty ...

 • Stelina Kodra

  Stelina Kodra

  2 anni fa

  Alban Skenderaj idhull i shqipetareve 😍😍 kenget e tij perlat tona ❤

 • Rexhina Hebeja

  Rexhina Hebeja

  2 anni fa

  Ke nje ze te mrekullueshem

 • Erinika Hysenaj

  Erinika Hysenaj

  2 anni fa

  Perla e muzikes shqiptare♥

 • Irlior Myrto

  Irlior Myrto

  2 anni fa

  😭😭😭😭😭😭😢😢

 • Orion Berisha

  Orion Berisha

  2 anni fa

  Alban më vjen keq shum për nënën

 • Paolo Pupi

  Paolo Pupi

  2 anni fa

  Uau

 • M.H

  M.H

  2 anni fa

  Alban je shume i mire me fal qe smunda ta coj deri ne fund kete kenge por sinqerisht me lendon thelle ne shpirt. Vellai im te dua shume. Mezi pres te te takoj kur te vish 😔😥

 • Lubjana Saliaj

  Lubjana Saliaj

  2 anni fa

  😭😭😭😭😢😢😢

 • okosmos moy

  okosmos moy

  2 anni fa

  😢

 • Ilda Dervishi

  Ilda Dervishi

  2 anni fa

  Ende ne telefon pres thirrjen tende ,ende me duket teper heret per tu ndar 😭MISS YOU BROTHER ☝️😇

 • Elis Lisi Alb

  Elis Lisi Alb

  2 anni fa

  Nice ✌👌

 • Aleks Aleks

  Aleks Aleks

  2 anni fa

  😰😰💔💔

 • User User

  User User

  2 anni fa

  ENDE MÈ DJEG NÈ GJOKS E SHTENJTA IME....
  VEÇ KUSH E PROVOI E NDJEN NÈ ZEMÈR KÈT DHIMBJE....
  ALBAN ---JE I PAARRITSHÈM...

 • its me every day!

  its me every day!

  2 anni fa

  O kta qe been unlike ,duar thare shkerdhata

 • Ada Deni

  Ada Deni

  2 anni fa

  perl 😍

 • Mira Madhi

  Mira Madhi

  2 anni fa

  😓😓😓😓

 • Fjorela Mukollari

  Fjorela Mukollari

  2 anni fa

  Alban Skenderaj - Plage ne gjysmeshpirt

  Ende më djeg, në gjoks, e shtrenjta ime
  Dhimbje kështu unë nuk kam ndjerë jo, asnjëherë
  Dhe ne të dy që flisnim me vec bindje
  Sa dhe kësaj jetë të mallkuar i jepnim vlerë
  Më fal, më fal, jo nuk mundem të të harroj
  Ti je një plagë në gjysmëshpirtin tim
  Do pres me mall gjysmën tjetër të takoj
  Deri atëherë jo nuk do kem shërim
  Refreni:
  Më vjen të qaj, qielli të dëgjoj
  Sa vetë zoti, zoti, zoti le të zgjohet
  Kujt ti vë faj, botën ta dënoj
  Por kjo gjysmë mbetet gjysmë
  Nuk plotësohet, pa ty

  Ende në telefon pres thirrjen tënde
  Ende më duket tepër herët për tu ndarë
  Si do të mbaj në zemër dhe në mëndje
  Kur dua të puth, të përqafoj si kurrë më parë
  Përse, përse nuk më prite edhe pak
  Sa shumë fjalë që mbetën pa u thënë
  Tani ku je, ku janë ëndrrat që pamë bashkë
  Pse kaq shpejt u zbehen si kjo hënë?
  Refreni:
  Më vjen të qaj, qielli të dëgjoj
  Sa vetë zoti, zoti, zoti le të zgjohet
  Kujt ti vë faj, botën ta dënoj
  Por kjo gjysmë mbetet gjysmë, nuk plotësohet
  Por kjo gjysmë mbetet gjysmë, nuk plotësohet
  pa ty

 • Mariglen Shehaj

  Mariglen Shehaj

  2 anni fa

  Shume e bukur

 • Matilda Toska

  Matilda Toska

  2 anni fa

  Pérse, pérse nuk mé prite edhe pak😢😢

 • Erkand Sinani

  Erkand Sinani

  2 anni fa

  😔😔😔😔

 • Alda Ganci

  Alda Ganci

  2 anni fa

  Faleminderit qe ekziszton Alban ti je artist i vertet 😍

 • klodjana kaciqi

  klodjana kaciqi

  2 anni fa

  Like Kush mendon se Albani eshte kengetari me I mire dhe me I bukur shqiptar

  • Ilir Hoxha

   Ilir Hoxha

   2 anni fa

   @fier amsterdam hahahahahaha ke te drejtw

  • fier amsterdam

   fier amsterdam

   2 anni fa

   @Ilir Hoxha han fara luledjelli dhe rrin you tube .

  • Ilir Hoxha

   Ilir Hoxha

   2 anni fa

   @fier amsterdam po pra

  • fier amsterdam

   fier amsterdam

   2 anni fa

   @Ilir Hoxha po skan pun njerzit. Vk.

  • Ilir Hoxha

   Ilir Hoxha

   2 anni fa

   ngelet duke kerku like ne cdo koment mo pffff na e shpifet mi

 • Amarildo Tabaku

  Amarildo Tabaku

  2 anni fa

  faleminderit

 • Rezarta Malshi

  Rezarta Malshi

  2 anni fa

  ❤❤😭😭😭😭

 • Laura Denisa

  Laura Denisa

  2 anni fa

  Shum kenge e bukur te qetsojn shpirtin kenget e albanit thjesht me i miri ..ah po flm shum per kg tua alban ma qetsojne vajzen time 7muajshe fle direkt me zerin e albanit 😍🥰🥰😘😘🤗

 • Qefsere Aba

  Qefsere Aba

  2 anni fa

  😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Orela Sota

  Orela Sota

  2 anni fa

  Ku ka si nena.... e shtrenjta e pazevendesueshmja...