Alban Skenderaj - Engjell (Official Video HD)

Pubblicato il 7 lug 2016
visualizzazioni 9 658 724
0

Now available on
Deezer: www.deezer.com/album/13741616
Spotify: open.spotify.com/album/7pLSOu...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/eng...
Teksti dhe Muzika: Alban Skenderaj
Orkestrim: GMaj7 (Genti Myftaraj), Alban Skenderaj
Videoklip: FoxesFilm
Styling: Miranda Dupi
albanskender...
albanskende...
Me këmishën në një sup të zbuluar
Beli hollë porsa një rreth në dy duar
dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë
Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha
Era luan nëpër flokët e arta
Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon
Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua me godet
Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njëherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lërmë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Ëngjëll më beso
gjithmonë ke qënë ajo
Zëri jot i përcjell tingujt pranverës
Buza jote shuan etjen e verës
Dora si një fllad i ëmbël ledhaton
Fjalët e tua horizont diturie
Zemra si një oqean çiltërsie
Vetëm dashuri kudo ti rrezaton
Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua më godet
Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njeherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lermë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Engjëll më beso
gjithmonë ke qenë ajo

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 118  
 • Nino Productions

  Nino Productions

  5 anni fa

  Shume kenge e bukur Alban!

 • Xhona Ibrahimi

  Xhona Ibrahimi

  5 anni fa

  Alban! kengetari me i mire shqiptar! nuk kendon ti, kendon shpirti dhe ndjenjat e tua. je krenaria e kombit tone! paç jeten e gjate dhe me zerin e melodite e tua, zbukuron edhe jeten tone! 😍👼❤

 • music lover

  music lover

  5 anni fa

  i vetmi artist shqiptar i cili me muziken dhe tekstet e tij na prek ne zemer,na ben te ndihemi si pjese e kenges se tij. I vetmi kengetar qe i thur vargjet e tij me ndjenje dhe realitet duke i bere te jene ne harmoni me njera tjetren. Alban vazhdo para je i vetmi artist i vertete ne Shqiperi dhe i tille do te ngelesh.

 • Cansu Q

  Cansu Q

  5 anni fa

  I love Albania and Albanian people. Lovely from Turkey!

 • Frida Prendi

  Frida Prendi

  5 anni fa

  The best summer song ever.Every people icluding me are impressed by you Alban Skenderaj.The best artist Albania has ever had.

 • Ne Jemi Nje

  Ne Jemi Nje

  5 anni fa

  I Vetmi Kengetar Shqiptar qe tgjitha kenget i ka shqip asnje fjal anglisht dhe fjalet e lidhura me njera tjetren...

 • D. B

  D. B

  5 anni fa

  Muzika e bukur ska vdekur akoma e mban gjall ky zoteria ketu

 • Helena Xhelili

  Helena Xhelili

  5 anni fa

  Ur great!!! Let me say you're the best artist in Albania... U always create hits and I'm pretty sure ur gonna be on top this summer. It was so sweet from your side to dedicate this lovely song to your incredible wife... I guess she's very proud of you. So do I. Never stop from making amazing music and thank you for shining our lives with your inexhaustible love for art...

 • erisa verca

  erisa verca

  5 anni fa

  Super e mrekullueshme kenga bravo Alban je me i miri e adhuroj kete kenge❤

 • Kosovë. Shqipëri.

  Kosovë. Shqipëri.

  5 anni fa

  Ky e bon klipin me gru te vet 👌 Mas miri ❤

 • Kristina Manic

  Kristina Manic

  5 anni fa

  Amazing language! Love it sooooo much <3

 • Fatton Vaksi

  Fatton Vaksi

  5 anni fa

  dhe kengët qe sjellin Artistat tanë janë pasuri Kombëtare..❤

 • Jeta Jeta

  Jeta Jeta

  5 anni fa

  Oh cfar kenge u dashurova me ket kengen qe me degjimin e par ❤️

 • Eda Brahamaj

  Eda Brahamaj

  5 anni fa

  keng me shume ritem, bravo Alban je nje nga kengetaret me te mir ne shqipri qe kendon ne gjuhen shqipe te vertet jo si gjith "kengetaret" e tjer qe din vetem te kopjojne njeri tjetrin edhe pa pik talenti

 • Sonila Sana

  Sonila Sana

  5 anni fa

  kete kenge e adhuroj ,qe cdo femer ka deshire te thoje nje mashkull engjell😍😍😍,nje ditikim perfekt bravo alban,

 • ilajda star

  ilajda star

  3 anni fa

  I adhuroj kenget e tua alban,je kengetari im i preferuar❤❤❤❤

 • Megi Kalemaj

  Megi Kalemaj

  3 anni fa

  This song is amazing !!! 👏👏👏❤

 • Anita Klopp

  Anita Klopp

  5 anni fa

  O sa do doja te mi kushtonte mua dikush keto vargje 🌹❤️

 • donarta salihu

  donarta salihu

  5 anni fa

  Artisti më me vlerë!

 • Mirsela Balla

  Mirsela Balla

  5 anni fa

  Super kenge 😍 Miriam & Alban jeni me te miret 👌