Alban Skenderaj & Dalool - 1000 Premtime (Official Video HD)

Pubblicato il 22 mar 2017
visualizzazioni 10 380 515
0

Now available on
Deezer: www.deezer.com/album/15746536
Spotify: play.spotify.com/album/3ZDKIQ...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/100...
Music by Avaxus & Dalool
Melody & Lyrics : Alban Skenderaj
Mix Master: Avaxus
albanskender...
albanskende...
djdalool
avaxuss
1000 Premtime
Ku jane fjalet qe ke thene?
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Dhe premtimet qe ke dhene,
ti ku i ke? Ti ku i ke?
Ku jane endrrat qe pame?
Ku jane planet qe thurem sebashku?
Ku jane netet e gjata ne ballkon?
Ku jane lojrat, sekretet qe ndame?
Ku je sonte, pergjigju se paku!
Ku jane ndjenjat qe une kam?
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe dhe!?
Ti mos me lere ne erresire, ne erresire, ne erresire
Jo mos me thuaj lamtumire, jo lamtumire, jo lamtumire
Ku jane sot ato puthje nen hene?
Ku jane kenget buze detit rreth zjarrit,
tatuazhet mbi sup me emrat tane?
Ku jane hapat qe kurre nuk u ben?
Ku je sot, ku jane dridhjet e zerit?
Ku jane lotet qe nuk rane?!
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe dhe?!

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 173  
 • Festa Gjikolli

  Festa Gjikolli

  5 anni fa

  jane kenget e Albanit qe me rikujtojne qe gjuha shqipe eshte shume pasur dhe e bukur. Melodia dhe teksi aq perputhen me njeri tjetrin te ben te kuptosh qe ketu ka mjeshtri te madhe. Pergezime shume te gjithe ekipit punues, e sidomos Albanit, se ai eshte ne nje tjeter dimension.

 • Vale Tinna

  Vale Tinna

  3 anni fa

  Beautiful , I love Albanian music , Greeting from Romania ! ❤

 • Cuni Rrepist

  Cuni Rrepist

  5 anni fa

  ky djal na bën gjithmon krenar ❤rrespekt me gjith zemër për Albanin

 • Marchete

  Marchete

  5 anni fa

  0% Drogë

 • Diellza Goga

  Diellza Goga

  5 anni fa

  Si gjithmone ALBANI dhe talenti I tij; I papershkrueshèm , një dhe I vetmi♥!

 • kristi alushi

  kristi alushi

  Anno fa

  2021

 • Blerina Plaku

  Blerina Plaku

  5 anni fa

  Ky djale eshte pasuri kombetare ! :)

 • Arian Maka

  Arian Maka

  5 anni fa

  Kjo muzike dhe ky klip eshte pertej perfeksioni ! Kjo muzike duhet te shijohet pandare me klipin per te rene ne dashuri me kete projekt ! Eshte padyshim kenga me e mire realizuar qe kam pare ndonjehere ne Shqiperi dhe me gjere ! Shume suksese cuna ! Meritoni shume me shume sesa ne mund te ju ofrojme !

 • Dajana Metolli

  Dajana Metolli

  5 anni fa

  ❤ Je inspirues ne cdo kenge qe publikon 💛 love this song so so much ❤

 • mus forever

  mus forever

  5 anni fa

  like kush mendon qe Albani osht artisti me me vlera ne trojet shqipetare

 • Thash Njeher

  Thash Njeher

  5 anni fa

  Sa here ben nje kenge te re ky legjenda aq here them sa mekat qe nuk njihet jashte kufijve tane,do na kishte nderuar ne gjithe boten.Meriton shume me shume nje ARTIST i tille.

 • daniel daniel

  daniel daniel

  5 anni fa

  ALBAN SKENDERAJ SUPER ZERI I SHQIPTARISE!👋👏👏

 • Ahmad Maqedoni

  Ahmad Maqedoni

  3 anni fa

  I am the father of my grandfather, the father of my father's parents. My mother's father also migrated, but I love all of Albania and the people I belong to. I am proud to have this golden artist

 • luli arae

  luli arae

  4 anni fa

  Alban Skenderaj Proudness of the Albanian Community in Italy

 • loki balboa

  loki balboa

  5 anni fa

  Another great song by you. I am from UK and i live in London near to Westminster where yesterday the terrorist attack happened. Although I don't understand the words you make great music and the beat is unheard of. I can't understand how you are not more famous than this. None of my friends knew you And when i talked them about you and we heard two of your songs (i don't know the titles correctly lol) they liked you as well.This song is so amazing because yesterday my aunt got hurt in the attack

 • claydee

  claydee

  5 anni fa

  Alban Skenderaj! Thjesht FALEMINDERIT per c'do emocion qe na dhuron 🙏🏻🙏🏻

 • J

  J

  5 anni fa

  Si gjithmonë Unik 👏 nuk na ke zhgënjyer asnjëherë 😍

 • Ankela M

  Ankela M

  4 anni fa

  Bravo Dalool, me stilin tend u ke dhene kripen e duhur melodive te kengeve shqiptare qe i ka bere me te embla..... Love it!

 • Taake

  Taake

  5 anni fa

  Këngë e mrekullueshme! <3

 • Nadia Shala

  Nadia Shala

  5 anni fa

  Alban dhe Dalool...dy kengetare perfekt...nje super bashkepunim...nuk u zhgenjyem