Alban Skenderaj - Stoli i Trendafilave (Lyrics Video)

Pubblicato il 27 ott 2016
visualizzazioni 6 222 291
0

Now available on
Deezer: www.deezer.com/album/14436214
Spotify: open.spotify.com/album/70p9bL...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/sto...
Muzika, Teksti: Alban Skenderaj
Production: GMaj7, Alban Skenderaj
Lyrics Video: Kushtrim Juniku
Stoli i Trendafilave
Kur më thoje sa të dua
Bindja veten si të ishte e vërtetë
Dehur nga puthjet e tua
Unë pranova të jetoj si një i tretë
E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
Gjithçka që bëra me ty
Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy
Syzet vishen lotë e avull
Kur atë ti përqafon e mua sheh
Kalon pranë si një copë akull
Ke kurajon të aktrosh sikur s'më njeh
E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
gjithçka që bëra me ty
Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy
Dhe pse ende e ndarë në dy
Ajo ende kërkon në ty
Një gjest, një shenjë, një fjalë, një gjurmë
Dashurinë që nuk e pati kurrë
Nga një mbret në një këshjellë me rërë
Sot mbretëroj një shkretëtirë të tërë
Dhe si dhuratë nga ty, zjarrin mbaj aty
Çdo mëngjes na ndan veç një mur
Të dëgjoj por nuk të shoh kurrë
S'di përse sot e kam një shpresë
Të gjej aty në orën 5

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 844  
 • kk klea

  kk klea

  5 anni fa

  I vetmi kengetar qe e mban ende muziken shqiptare te vertete gjalle!

 • Anisa Bodurri

  Anisa Bodurri

  5 anni fa

  Poezi! Tekst dhe melodi si gjithmone mbreselenes. Je me i miri Alban. Pac perher fryhmezim ne jete qe te na japesh keto perla te pavdekshme. Suksese

 • Xhensila Pashako

  Xhensila Pashako

  Anno fa

  Kush e degjon ende ne 2021, keng e mrekullueshme nk merzitesh ta degjosh gjith kohen

 • Daniela Traja

  Daniela Traja

  5 anni fa

  dihet qe ska nevoje ta degjosh sepse dallohet qe ne titull apo ne kengetar qe eshte perfekte...Bota e fjaleve eshte krejt magjike ... BRAVO ALBAN!!

 • Jenny Sk

  Jenny Sk

  Anno fa

  Si çdo mbasdite fiks në orën 5

 • Elena Bugaets

  Elena Bugaets

  3 anni fa

  I don't speak Albanian, but I still try my best to sing with Alban ^^ love it 😊

 • Ir Cekani

  Ir Cekani

  5 anni fa

  Alban !Faleminderit qe mban gjalle gjuhen dhe muziken shqipetare .

 • Shqipe Shqip

  Shqipe Shqip

  5 anni fa

  kush menodon qe Alban Skenderaj eshte njeri nga kengetsret me te mir ne Kosiv dhe Shqipëri

 • Thelleza Raian Klara

  Thelleza Raian Klara

  5 anni fa

  Je një djalë i mirë duket se ke një shpirt të bukur Alban. Urime për këngët që na bën. Na bën të dëgjojmë me ëndje, këngët si Albani si bën njeri. 💖🌟💚🌹🌸🌼🌻🌺💮👑👑👑👑👑👑👑

 • Inna Styles

  Inna Styles

  5 anni fa

  Alban,this song is beautiful,congratulations.

 • Ervin K. Kurti

  Ervin K. Kurti

  5 anni fa

  Faleminderit qe mban gjalle poezine dhe muziken Shqipetare!! <3

 • CASEY 101

  CASEY 101

  5 anni fa

  The song all memorized already and waiting to hear it live in New York next month!! <3

 • Juljo Muka

  Juljo Muka

  5 anni fa

  nese mendoni se dita juaj po shkon keq , imagjinoni pak ata qe i kane bere dislike kesaj super kenge 😭😭😭

 • Anjeza Sheta

  Anjeza Sheta

  5 anni fa

  Alban je i vetmi kengetar qe vazhdon te kendosh muziken e lehte dhe te mirfillte Shqiptare pa e deformuar gjuhen shqipe. Per kete lloj muzike ka nevoj njeriu ti kenaq shpirtin. Ja vlen t'ju degjosh. Te pergezoj dhe falenderoj per muziken e vertet qe ben pa ja humbur vlerat kenges Shqiptare.👍 Bravo!....... 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Lindi Elezkurtaj

  Lindi Elezkurtaj

  5 anni fa

  ky po qe mund te thirret me plot kuptimin e fjales këngetar , alban je i mrekullushem je kengtari im i preferuar je i madh je mbbreti muzikes shiptare !!!

 • Dea Luzi

  Dea Luzi

  5 anni fa

  LOVE THIS SONG. GREETINGS FROM GERMANY.♥♥♥

 • Xhovana Hidri

  Xhovana Hidri

  4 anni fa

  Pergjithmone e dashuruar me kenget dhe te tekstet e tua 🙏🏼😍

 • Fkosova 1

  Fkosova 1

  5 anni fa

  💘💘❤️ Çdo ndjenje shprehet ne nje kenge te vetme 😍

 • Xhoana Allmeta

  Xhoana Allmeta

  5 anni fa

  Awww Adhurim! Dashuri! Gjithçka e mirë dhe e bekuar si në ç'do këngë tjetër! 😍

 • Jeta Jeta

  Jeta Jeta

  5 anni fa

  . E mrekullueshme kenga dhe vargjet mahnitse ❤️❤️