Alban Skenderaj ft. Arilena Ara - A I SHEH (Official Video 6K)

Pubblicato il 12 dic 2020
visualizzazioni 12 546 808
0

Producer: Lorenc Aliaj
Lyrics & Melody: Alban Skenderaj
Video: Sekuencë

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2AL8Uf...
iTunes: music.apple.com/us/album/aish...
acromaxmedia.lnk.to/AISHEH


Te kerkoj falje, falje, falje falje
Qe nuk gjej do nje rrugedalje
Po pres per nje ringjallje

A i sheh rreth teje bukurite?
Malet, lumenjte, oqeanet ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?
Rrezet e diellit mbi poezite,
ngjyrat e gjithe kesaj bote ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh
sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
Lotet a i sheh?
Thuam a i sheh, sheh, sheh
sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?

Te kerkoj falje, falje, falje falje
Qe nuk gjej do nje rrugedalje
Po pres per nje ringjallje

A i sheh puthjet ne perendim?
Pikat e shiut qe bien ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?
Lotet qe rrjedhin nga nje gezim
buzeqeshjet e nje femije ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?

A i sheh dallget, qe perplasen shkembinjve sa here qe mendoj per ty, a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?
Kenget dhe vargjet, qe i thura me shpirt e me zemer ne duar, ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh
sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
Lotet a i sheh?
Thuam a i sheh, sheh, sheh
sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
Jane per ty, a i sheh?

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • Arsi Zace arsizace

  Arsi Zace arsizace

  2 giorni fa

  🧍‍♂️🧍‍♂️🃏🥃

 • bruna alimema

  bruna alimema

  2 giorni fa

  🥩🥩🥩🥩🥩🥔😎🥔☺️

 • Faton Kinolli

  Faton Kinolli

  7 giorni fa

  Respekt ,shum mir music. Passt alles in der Video Bild - Personen - music - producent - das aller beste die Bergen und die Natur I love Albanien .

 • 1234anuja

  1234anuja

  7 giorni fa

  Love this song from India 🇮🇳.

 • Ilirian Tafa

  Ilirian Tafa

  8 giorni fa

  Dy zera te mrekullueshem qe kendojne shqip shqip shqip!!!

 • dani-7-

  dani-7-

  8 giorni fa

  Arilena😍😍🤩

 • Albert Tikamera

  Albert Tikamera

  12 giorni fa

  😍

 • Lindita Abazi

  Lindita Abazi

  14 giorni fa

  Si gjithmonë i mrekullueshëm.

 • Krisenda Gjata

  Krisenda Gjata

  24 giorni fa

  Vertet kerkoj falje dike qe e duaaaaaaa ne heshtje❤❤❤❤❤❤❤

 • Desar Hysenbelli

  Desar Hysenbelli

  24 giorni fa

  Alban une jam 13 vjec dhe ti je kengetari im i preferuar .Nuk i degjoi kto stresi noizy etj. Kto tendet jane super kenge .Besoj se do te takoje njehere ne jete.

 • Boni Dottore

  Boni Dottore

  Mese fa

  https://youtu.be/yGdxwmTczK4

 • Faze Tv

  Faze Tv

  Mese fa

  Une jam Rajdi por kam mar telefonin e mamit jam 9 vjec ju lumte bravo

 • Nadia Hüsayin

  Nadia Hüsayin

  Mese fa

  😘😘😘

 • Rei Karapici

  Rei Karapici

  Mese fa

  JA KENI MERTHY KOMCAT ME KET KONG 🤣

 • Elsa Dula

  Elsa Dula

  Mese fa

  Sa u shkojne zerat ,jeni njesh ,jeni yje ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

 • Delina metushi

  Delina metushi

  Mese fa

  Thuam a i sheh sheh sheh ti Alban a i sheh fansat/set qe ulerasin e bertasin duaretrokasin cmendurisht per ty !!! Thuam ti a ‘ i sheh???

 • Anna Horan

  Anna Horan

  2 mesi fa

  Im from Pland and thas my favourite song ever!

 • User Lushnje

  User Lushnje

  2 mesi fa

  Je yll💞

 • majlinda bardhi

  majlinda bardhi

  2 mesi fa

  Bravo arilena. E ke qare kengenshkon shume zeri yt me te albanit. Suksese dhety

 • majlinda bardhi

  majlinda bardhi

  2 mesi fa

  Skam degjuar kenge me te bukur jeni te dy yjet e shqiperise

 • Kastriot Goroveci

  Kastriot Goroveci

  2 mesi fa

  Te mrekullesgem

 • Kastriot Goroveci

  Kastriot Goroveci

  2 mesi fa

  Jepini

 • Kastriot Goroveci

  Kastriot Goroveci

  2 mesi fa

  Ju te Dy Jeni te te mrekullesgem

 • majlinda bardhi

  majlinda bardhi

  2 mesi fa

  Με pelqeu shume kjo kenge. Zerat e te dyve kombinojne shkelqyer

 • Kastriot Goroveci

  Kastriot Goroveci

  2 mesi fa

  Keni keng te bukur

 • Fidan Albania

  Fidan Albania

  2 mesi fa

  I love this Song ❤️❤️🇦🇱🇦🇱

 • RIVA 😙

  RIVA 😙

  3 mesi fa

  kenge vertet e bukur

 • matteo msp

  matteo msp

  3 mesi fa

  Greetings from Poland 🇵🇱 to all 🇦🇱

 • Filloreta Gecaj

  Filloreta Gecaj

  3 mesi fa

  ALBAN SKENDERAJ NJE NDER KENGETARET ME NJE ZE TA QART DHE MUZIKE TR PASTER PA FJALOR TE PIST NDERSA ARILENA ARA NJE NDER KRENARIT SHQIPTARE ME NJE SUPER ZE TE MREKULLUSHME DHE ZERI I ALBANIT DHE ZERI I ARILRNES PERPUTHEN ME NJERI- TJETRIN JU DUA SHUME NJE SUPER KENGE NGA DY SUPER KENGETARE

 • Avtandil Khitarishvili

  Avtandil Khitarishvili

  3 mesi fa

  Shum e bukur Arilena

 • Xhuliana Marku

  Xhuliana Marku

  3 mesi fa

  Cfare zeri Arilena

 • Dorian Buçiza

  Dorian Buçiza

  3 mesi fa

  The Arab people like this song because they believe he sing Aicha 😂😂
  But he say DID YOU SEE.

 • Shyqyri Dekavelli

  Shyqyri Dekavelli

  3 mesi fa

  Zera te mrekullushem

 • Krasniqi Kimete

  Krasniqi Kimete

  3 mesi fa

  Shumë shumë Ju dua oh sa mirë qe kendoni ♥️♥️♥️♥️♥️

 • Army👑Bts fan boy👑

  Army👑Bts fan boy👑

  3 mesi fa

  kjo eshte kenga me e bukur qe mund te kem degjuar ndonjehere

 • SOFIA

  SOFIA

  3 mesi fa

  I love this song ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ FROM MOROCCO 🇲🇦 and i love ALBANIAN 🇦🇱♥️

 • Popi London

  Popi London

  3 mesi fa

  🌹🕊🎼

 • MrJokerWalker89

  MrJokerWalker89

  4 mesi fa

  Serbia is here.. Arilena ❤

 • Remi s

  Remi s

  4 mesi fa

  ich kann nicht aufhören
  jedesmal wenn ich von der arbeit nach hause komme ist das das Lied das ich als allererstes hören will ;)

 • Lyrics Chanel

  Lyrics Chanel

  4 mesi fa

  Super❤️❤️❤️😘😘😘

 • Kidi Kidi

  Kidi Kidi

  4 mesi fa

  Kenge shume bukur!🤩🤩

 • Ivana Radosevic

  Ivana Radosevic

  4 mesi fa

  Greetings from Montenegro.

 • Imer Islami

  Imer Islami

  4 mesi fa

  Të dy janë këngëtar për në Eurovision. Një duet i tyre do kish qen perfekt

 • Elida Aliaj

  Elida Aliaj

  4 mesi fa

  Alban je yll i vertet je i mir

 • Brisi Brisilda

  Brisi Brisilda

  4 mesi fa

  Sa keng e bukur kenaqesh duke edegjuar edhe pse ka kaluar koha Albani kengetar qe te qetëson ,,

 • bia shqipe

  bia shqipe

  4 mesi fa

  Super hit

 • Mimoza Xhaja

  Mimoza Xhaja

  4 mesi fa

  Mbesa ime 7 muajsh kercen me kengen tuaj,fantastike

 • Dorina Pojani

  Dorina Pojani

  5 mesi fa

  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$1000000000000

 • Dorina Pojani

  Dorina Pojani

  5 mesi fa

  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$90

 • Edi Fier

  Edi Fier

  5 mesi fa

  Une i shoh.ai si sheh.kemi qene dy cifte ti me miriamin une me ate qe sjeton ne karaburun para 6 vjetesh

 • Agnes Kurti

  Agnes Kurti

  5 mesi fa

  Che fai hlep

 • Agnes Kurti

  Agnes Kurti

  5 mesi fa

  Che fai hlep

 • Merita Fejza

  Merita Fejza

  5 mesi fa

  Ky eshte kombinim zerash. Jo njeri si engjell e tjetri si ari

 • KOSTIKA LIKOLLARI

  KOSTIKA LIKOLLARI

  5 mesi fa

  T heq depressionin

 • Ertil Bashllari

  Ertil Bashllari

  5 mesi fa

  Made in BIO music..

  • Ertil Bashllari

   Ertil Bashllari

   5 mesi fa

   Bravo dhe suksese…..

 • Olivia qeva

  Olivia qeva

  5 mesi fa

  Nuk ngopem duke edegjuar kete kenge kryeveper law origjinale dhe kaq te thjeshte. Gjen vetveten ketu dua tbej komente pafund alban je artisttttt

 • maikl jeli

  maikl jeli

  5 mesi fa

  Rugdalja esht te behet xdho njeri me imir dhe te kuptoj te miren dhe te keqen dhe pastaj thjesht te jetoje vetem me te miren! Te kuptoj parajsen dhe se sa gjera i kan dhen per ta gatrur per mos epar! Te kuptoj fuqin e shpirtit dhe ta perdore per mir dhe mos eler tja ngatrojne emocionet me gjera koti qe ne te vertet skan vler por vec jan per te gatruar dhe ato, te kuptoj bukurin e zotit se esht kudo qe heth syt dhe ne xhdo spirt jo vetem te njeriu per ne xhdo kafshe ne tok! Jeto me paqe ne shpirt jetoje me dashuri jeten nuku ka pse na ndajne jo vetem shqiptarin me shqiptarin po te gith ne tok! Kjo esht rugdalja! Po eberi xhdo njeri kte gje do te regjalet ose me mire,do ket lindur perseri

 • Aldo Sabaj

  Aldo Sabaj

  5 mesi fa

  Super kenge

 • Emiado Krasniqi

  Emiado Krasniqi

  5 mesi fa

  Esht nje test PA vdekshme ju lumt goja

 • PhobiadiTravian

  PhobiadiTravian

  5 mesi fa

  Ti segua dall'Eurovision Song contest dove hai cantato I'm Sorry.
  Eri fantastica, FANTASTICA.
  Inquinare della buona musica con il trap, vuol dire rovinarla e non sei da musica latino americana.
  Peccato.

 • Olivia qeva

  Olivia qeva

  5 mesi fa

  Ai qe ka ber dislike nuk ekupton kengen qe ne kete keng gjen vetveten kjo perfshin dashurin she bukurin shpirterore

 • Olivia qeva

  Olivia qeva

  5 mesi fa

  Wawwww artistet me kenaqen shpirtin kur edegjova super bashkepunim

 • Lorena Uruci

  Lorena Uruci

  5 mesi fa

  Po si nuk bere nje keng qe sta pelqen publiku o Alban ,je thjesht talent si njeri si per zerin si per tekstet po te kjo keng e keni shkri talentin ,qe i kendoni prinderve qe si keni me ne jet bravooo ?te kerkoj falje qe spo gjej dot nje rrugdalje dhe besoj per nje ringjallje tjesht fantastike

 • Boair A

  Boair A

  5 mesi fa

  Pershendes AISHEN gjyshen time

 • Linda Osmeni

  Linda Osmeni

  5 mesi fa

  Oh cfar mrekullie ju lumt goja 🥰🥰🥰

 • Indrit Jaheshi1

  Indrit Jaheshi1

  5 mesi fa

  i vecant n cdo gje ..shembull pr tgjith ..kur flitet vec talenti dhe jo lakuriqsia droga ose paret ....

 • Oljon Kapaji

  Oljon Kapaji

  5 mesi fa

  Kush e di ne cilin vend eshte xhiruar klipi eshte shum i bukur

 • Zacapa Zapa

  Zacapa Zapa

  5 mesi fa

  Gjigand

 • Usman Rashid

  Usman Rashid

  5 mesi fa

  Arilena Ara you are so beautiful 💕

 • SKUTH TV

  SKUTH TV

  5 mesi fa

  O Alban pse nuk konkuron per ne eurovision?

 • maikl jeli

  maikl jeli

  5 mesi fa

  Alban je shembuli me i bukur ne balkan dhe xhdo kenge qe ke jan plot kuptim!

 • Ardiyus Saibi

  Ardiyus Saibi

  5 mesi fa

  Siti Aisah

 • Blerta Demiri

  Blerta Demiri

  5 mesi fa

  ⭐⭐

 • elona sheme

  elona sheme

  5 mesi fa

  Hjc

 • sandri elmazaj

  sandri elmazaj

  6 mesi fa

  kenge shuume e bukur

 • Hobi is my SUNSHINE

  Hobi is my SUNSHINE

  6 mesi fa

  Shume bukur bravo shume respekt per ju

 • Median Imeri

  Median Imeri

  6 mesi fa

  Shum keng e mir ❤verem mendova se Asche eka emrin titulli por ska gje...😉😆😆😉😉👍👍

 • Shegani Shegani

  Shegani Shegani

  6 mesi fa

  2

 • Erion Muca

  Erion Muca

  6 mesi fa

  A I Sheh

 • Erion Muca

  Erion Muca

  6 mesi fa

  a i Sheh.

 • Erion Muca

  Erion Muca

  6 mesi fa

  a i sheh

 • Martica Suárez

  Martica Suárez

  6 mesi fa

  Música, interpretación y video excelentes, Felicitaciones Albania😘

 • Brian Boss70

  Brian Boss70

  6 mesi fa

  🇮🇹 2021 ❤

 • mimoza gjermani

  mimoza gjermani

  6 mesi fa

  Alban skenderi👑🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Nisa Hysa

  Nisa Hysa

  6 mesi fa

  ARILENA NGJAN SI MiRIAMi.

 • Patricia Zogaj

  Patricia Zogaj

  6 mesi fa

  Elvana

 • Patricia Zogaj

  Patricia Zogaj

  6 mesi fa

  Alban

 • fatbardha refitaj

  fatbardha refitaj

  6 mesi fa

  Si nuk e kisha zbuluar më shpejt këtë këngë! Fantastike, dhe dërgojnë këngë koti në Eurovizion,si mar vesh këta njerëz!!!

 • Segi Segi

  Segi Segi

  6 mesi fa

  Vetem perla ben more Alban Skenderaj !

 • Cristina Papin

  Cristina Papin

  6 mesi fa

  👏👏👏👏🍀

 • Lona L

  Lona L

  6 mesi fa

  ❤❤❤❤ ❤❤❤❤

 • Beth Pool

  Beth Pool

  6 mesi fa

  omg, sa fjynah qe nuk shkon kjo ne eurovizjon? Aman o Alban bej nje kenge bombe dhe tunde skenen e Eurovizjonit? Cfare kenge 1sh! Te dy super sjper talente

 • Olsi Caushi

  Olsi Caushi

  6 mesi fa

  Nje super kenge une vdes per kete kenge

 • Александр Александр

  Александр Александр

  6 mesi fa

  Oh, this song and this video are amazing: these singers, this music, these beautiful landscapes, this language that I don't understand any word, these voices and their emotions - this perfect combination makes this song (with video clip) the best one that I have ever seen!
  Arilena is so cute, so nice and so "alive", her smile makes me feel like I'm full of energy to live my day in good mood, it will really take too long to describe her beauty;
  Alban is really cool man, good style, perfect singer! Want to look like him.
  With their manner of moving and singing, I truly believe them that they are happy to sing that masterpiece song!
  I want to learn lyrics of that song and to remember it on those moments when I don't feel normal.
  With best wishes to you both, to your country and to your nation, from Russia, Moscow

  • IceFireSoul

   IceFireSoul

   4 mesi fa

   You can probably Google for the English translation of the lyrics. You can find out easy

 • Ervis Xhorxhi

  Ervis Xhorxhi

  6 mesi fa

  Keng e vjedhur e keni qar fare

 • Tea Hodaj

  Tea Hodaj

  6 mesi fa

  E bukur kur e degjon i harron te gjitha bravooo

 • Michel Play

  Michel Play

  6 mesi fa

  Super vazhdoni keshtu

 • Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  6 mesi fa

  Mirani dhe albani cifti me i persosur

 • Shema Shema

  Shema Shema

  6 mesi fa

  👌👌👏👏👏

 • Enea Begaj

  Enea Begaj

  7 mesi fa

  Te kerkoj falje, falje
  Falje, falje
  Qe nuk gjej dot nje rrugdalje
  Po pres per nje ringjallje

  A i sheh rreth teje bukuritë?
  Malet, lumejnt, oqeanet, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Rrezet e diellit mbi poezi
  Ngjyrat e gjith kesaj bote, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh
  Ti a i sheh, lotet a i sheh?
  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Te kerkoj falje, falje
  Falje, falje
  Qe nuk gjej dot nje rrugdalje
  Po pres per nje ringjallje

  A i sheh puthjet ne perendim?
  Pikat e shiut qe bien, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Lotet qe rrjedhin nga nje gezim
  Buzqeshjet nga nje femije, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  A i sheh dallget, qe perplasen shkembinjve sa her qe mendoj per ty, a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Kenget dhe vargjet, qe i thurra me shpirt e me zemer ne duar, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?

  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh
  Ti a i sheh, lotet a i sheh?
  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Te kerkoj falje, falje
  Falje, falje
  Qe nuk gjej dot nje rrugdalje
  Po pres per nje ringjallje
  A i sheh dallget, qe perplasen shkembinjve sa her qe mendoj per ty, a i sheh?
  Oh, i sheh?
  Kenget dhe vargjet, qe i thurra me shpirt dhe me zemer ne duar, ti a i sheh?
  Oh, i sheh?
  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh
  Ti a i sheh, lotet a i sheh?
  Thuam a i sheh, sheh, sheh
  Sheh, sheh, sheh, ti a sheh?
  Jan per ty, a i sheh?
  Te kerkoj falje, falje
  Falje, falje
  Qe nuk gjej dot nje rrugdalje
  Po pres per nje ringjallje