Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata

Pubblicato il 27 nov 2017
visualizzazioni 17 436 287
0

Get the song here acromaxmedia.lnk.to/dhurata
Muzika dhe teksti: Alban Skenderaj
Audio Production: Julian Feifel
Vocal Recording: Muza Production
Video: Max Production
Styling: Miranda Dupi
DHURATA
S'është e lehtë
të këndosh një këngë për ty
të këndosh për ata sy
që janë plotë gëzim dhe jetë
Më beso nuk është e lehtë
Kur ti fle mbi gjoksin tim
Kur më fal një përqafim
Kur më thua “të kam xhan”
Është një emocion që thjesht nuk ka përshkrim
Është përtej poezisë, është përtej zërit tim
Se ti je dhurata më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet, je suksesi i vërtetë
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës, je motivi cdo ditë
Ti je ajo, një dashuri që nuk njeh as kohë dhe as kufijë
Je më shumë se çdo fjalë, je më shumë se muzikë
Do të dua përjetë, shpirti im ti mos ki frikë
Se ta premtoj
që do jem gjithmonë me ty
dhe kur s’do jem më aty
Si një engjëll do të mbroj
sa herë që do kesh nevojë
Është kështu kur do dikë
e në këmbim nuk do asgjë
Si më thonin prindrit e mi
“Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti”
Sa shumë ndjenja që mban brenda saj kjo fjali

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 2 538  
 • I M

  I M

  Anno fa

  S'është e lehtë

 • Rezarta Rz

  Rezarta Rz

  4 anni fa

  O Zot,mos ler askend pa e provuar ndjesine e te qenurit 'PRIND' 😍... Super emocione te percjelle kenga😢... Bravo

 • Miki Yuri

  Miki Yuri

  4 anni fa

  Nje kenge e adhurueshme ❤💕 edhe une qe jam thjesht nje goce qe nuk e ka provuar ndjesine e te qenurit prind, me beri te kisha nje ndjesi shume te vecante😍😍

 • blueibabygirl07

  blueibabygirl07

  3 anni fa

  So much love for this song

 • io tu

  io tu

  4 anni fa

  Super dedidim kenga fantastike qe cdo prind do ja kendonte femijes se tije po te ishim te gjith kengetar , vargje dhe strofa poesie qe rrjedhin nga shpirti nga zemra qe dy prinder ndjejn per feminen e tyre femije esht gjithcka dhe dhe familja mbi gjithcka super tekst , femija esht syri i drites, femijet e mi jan fryma e shpirtit tim rrafja e zemres time

 • Qemal Terziu Qemal Terziu

  Qemal Terziu Qemal Terziu

  3 anni fa

  nje kenge super per te

 • Floresha Flora

  Floresha Flora

  4 anni fa

  Një duartrokitje e madhe per dy artistë të arrirë, per dy prindër të mrekullueshëm, për një familje të përsosur dhe për dashurinë që ju lidh. Kjo këngë është vërtet një dhuratë për të gjithë ne... ♡♡♡

 • Stelina Musta

  Stelina Musta

  4 anni fa

  Edhe 105 vjece Ameli. 🎉🎊🎂🎁

 • jooonnnaaa

  jooonnnaaa

  4 anni fa

  This is the most beautiful music video ever. Bravo Alban dhe Miriam!

 • Sam Pardo

  Sam Pardo

  3 anni fa

  I love youuuuu! Your family is such an inspiration to everyone!

 • Armando Shuli

  Armando Shuli

  4 anni fa

  ... nje kenge vertete e mrekullueshme ... big up Alban & Miriam !

 • Venis Ramizi

  Venis Ramizi

  2 anni fa

  Po kësaj i thojn këng per veshët e mi .Alban dhe Miriam jeni kengetaret me te mir ne shqiperi jet te gjat engjullit te vogel jeni prind te mrekullueshëm ❤️❤️❤️❤️❤️Kush mendon keshtu like ❤️❤️❤️❤️ju lumt

 • flower girl

  flower girl

  4 anni fa

  O zot me shkrihet zemra 😭 me mall pe pres diten mu bo nene ❤️

 • Orkida Loku

  Orkida Loku

  4 anni fa

  Kjo kenge eshte nje mrekulli.Ashtu sic jane dhe vet ata te 3. Cifti me i bukur i shqiperise dhe ai me i talentuar. ❤❤❤ E adhuroj kete kenge ne cdo fjale

 • flørå.N flora

  flørå.N flora

  4 anni fa

  Familje e mrekullueshme qofshit të bekuar gjithmonë nga Zoti. Uroje të keni një jetë me rrugëtimin më të bukur ashtu si keni vet shpirtin e artë kënga rrezaton sikur ☉ i praruar 💎...💝💝

 • Harry Potter

  Harry Potter

  4 anni fa

  Allahu ju mbrojt dhe qofshi te lumturrrrr

 • Mirgena Neli

  Mirgena Neli

  4 anni fa

  super keng...super fjalet e lidhura..uroj qe nje dit ne te ardhmen time te krijoja nje familje te tille..Ameli shpirt je me fat qe ke prinder te tille dhe ju qe keni nje vajz kaq te embel..zoti jua shtoft lumturin e buzqeshjen..

 • Francy Kulla

  Francy Kulla

  2 anni fa

  Linda canção.. Beautiful song... 😍 🥂 Auguri

 • Alesiass s

  Alesiass s

  4 anni fa

  Familje e mrekullueshme alban si gjithmone me nje keng me kuptim miram cani nje Nene e mrekullueshme prinder fantastik like kush mendon keshtu.ta keni me jete engjellin e vogl

 • Losi Abazi

  Losi Abazi

  4 anni fa

  Bravo Alban ❤ zerin e ke te mahnitshem, faleminderit per keto kenge aq te bukura!