Alban Skenderaj - Lea (Official Video 4K)

Pubblicato il 14 set 2018
visualizzazioni 16 581 133
0

Produced by Lorenc Aliaj & Alban Skenderaj
Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Video by Imagine Films
Listen to the song on
acromaxmedia.lnk.to/Lea
www. albanskenderaj
Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
Lea qesh dhe kur duhet të qajë
se Lea e jeton si do jetën e saj
Mos i fol mos e pyet,
lëre sonte në qejfin e vet
për një djalë vagabond
Lea ngeli në vitin e tretë
Kjo ëndërr pa shpresë
arriti nga bota ta ndajë
tani askush se mbështet
madje as prindërit e saj
Por Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
Lea qesh dhe kur duhet te qajë
se Lea e jeton si do jetën e saj
Ajo nuk do më që të shtiret si një tjetër
tani është kthyer që të jetë Lea e vjetër
tani është Lea “e zjarrta“
tani nuk ka në duar më prangat e arta
Nuk ka rëndësi dhe nëse i flasin pas shpine
nuk ka rëndësi nëse përmendin plot dështime
Më në fund është vetvetja dhe do jetojë vetëm me rregullat e veta
dhe Lea nuk flet, se ka dinjitet
nuk bie ajo, se jetën e do
Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
Lea qesh dhe kur duhet te qajë
se Lea e jeton si do jetën e saj

AlbanSkenderajMusic
AlbanSkenderajMusic
Commenti: 1 989  
 • Kristina Gjergji

  Kristina Gjergji

  3 anni fa

  Këngë për çdo vajzë që ndihet dhe është një "Lea" brenda saj.

 • Zaja Official

  Zaja Official

  3 anni fa

  I love it! Thanks for translating it to English, I love the Albanian language! Love from Norway!!!

 • Aurelian Stanica

  Aurelian Stanica

  3 anni fa

  What a beautiful song... what a beautiful language...love from Romania, your brothers!

 • Mateo Sh. ⚡

  Mateo Sh. ⚡

  2 anni fa

  [Teksti i këngës "Lea"]

 • Elidona Qordja

  Elidona Qordja

  3 anni fa

  Nje nder kenget me te bukura origjinale dhe plot kuptim qe kam ndegjuar. Musika. ..zeri.... video ... kryeveper.... kjo kenge te hyn brenda ne zemer ...eshte ilaç per momentet e veshtira. ...rreze dielli per momentet e bukura. Komplimente. Kjo kenge meriton te behet internazionale dhe te perkthehet ne me shume gjuhe.

 • Shane Yeh

  Shane Yeh

  Lovely song, my wife is Albanian an she listens to this song often so I’m fond of it too 🥰🥰

 • Knight dude

  Knight dude

  3 anni fa

  Shume kenge e bukur me mesazh qe fuqizon vajzat. Duajeni veten dhe jini vetvetja. Alban Skenderaj eshte nje gur i cmuar ne muziken dhe vlerat shqiptare.

 • Gurgenidze Giorgi

  Gurgenidze Giorgi

  3 anni fa

  Hallo from georgia. I think Albanian songs are one of the best songs in the world 🌍🖤❤️

 • Sonofnyx

  Sonofnyx

  3 anni fa

  Kenge fantastike! Beautiful song with a wonderful message. This is what Albanians need! 👍🧡

 • Orjadë Kënuti

  Orjadë Kënuti

  3 anni fa

  Mesazhi më i vyer në jetë : MËSONI TË DUANI VETEN! ♥️

 • Lus0rius

  Lus0rius

  3 anni fa

  I like the melody, i like the lyrics, i like the video... love from Switzerland !

 • Melanie Kh

  Melanie Kh

  3 anni fa

  greetings from Armenia <3 love it so much😍

 • MyBibiii

  MyBibiii

  3 anni fa

  love this song and love the lyrics on the screen! Greetings from Slovakia <3

 • AL

  AL

  3 anni fa

  This song can make people feel GREAT 😍😍❤❤❤🤗

 • Rita Bos

  Rita Bos

  3 anni fa

  Beautiful song. Tearing up just listening and watching video. Hits home.

 • isi Isi

  isi Isi

  3 anni fa

  Ti i mbledh copzat e zemrave neper bot e thur me to melodi ... futesh thell ne shpirtin ton sa jetet tona i kendon kaq bukur vetem ti

 • Edi Plaka

  Edi Plaka

  Anno fa

  Kenget me te bukura i ben vetem albani dhe me plot kuptime.

 • Boi 8BP

  Boi 8BP

  3 anni fa

  Gjithmon e kam thënë, e them dhe do e them ; "Ky njeri".

 • Daniela Di Dio

  Daniela Di Dio

  3 anni fa

  Alban per mua ,me kete kenge ,ti je numer 1 ,respekt per kete djale dhe artist.

 • Red Soul

  Red Soul

  3 anni fa

  I vetmi artist shqiptar qe prek me kenget e tij temat reale qe shqetesojne shoqerine shqiptare. I vetmi qe sjell muzike me kualitet dhe tekste te rendesishme. Nje drite shprese mes kesaj katastrofe muzikale qe na servirin perdite keto pseudo kengetaret ordiner. Faleminderit Alban!